جمعه 01 تیر 1397 00:38:06

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 32896

تاریخ انتشار : 12/08/1394 - 09:35

اصلاح‌طلب نُهم

«من یک اصلاح‌طلبم»؛ کدیور: معصومین (علیهم السلام) فقط در کلیات و اصول اسوه­‌اند، نه در فروع و جزئیات/عکس‌نوشت

حمایت‌های معنوی کدیور از جنبش سبز در براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران در زمان فتنه و همراهی با دشمنان نظام در آسیب رساندن به انقلاب از جمله فعالیت‌های سیاسی او به‌شمار می‌رود، وی یکی از بنیان‌گذاران شبکه مجازی جنبش راه سبز (جرس) (تیر ۱۳۸۸ تا آخر اسفند ۱۳۹۳) و از اعضای شورای سیاست گذاری آن بود.

«من یک اصلاح‌طلبم»؛ کدیور: معصومین (علیهم السلام) فقط در کلیات و اصول اسوه­‌اند، نه در فروع و جزئیات/عکس‌نوشت

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، محسن کدیور، در تاریخ 18 خرداد 1338 در شهرستان فسا، از توابع استان فارس در یک خانواده سرشناس و مذهبی متولد شد. پدرش منوچهر کدیور، فوق‌لیسانس حقوق و کارشناس امور حقوقی و مادرش دکتر تدین، دکترای علوم تربیتی دارد. پدر و مادرش افرادی مذهبی بودند و در زندگی خود او نیز از نوجوانی، سیاست و مذهب نقش مهمی داشت. خواهرش جمیله کدیور، دکترای علوم سیاسی دارد. او همسر عطاءالله مهاجرانی (وزیر ارشاد دولت اصلاحات) است.

کدیور پس از طی مراحل ابتدایی، در سال 1356 به ادامه تحصیل در رشته مهندسی الکترونیک در دانشگاه شیراز پرداخت. انقلاب فرهنگی دوره­ی مهندسی کدیور را ناتمام گذاشت و او را راهی قم کرد تا در محضر اساتید بزرگ آن دیار به آموختن علم دین بنشیند و به‌ مدت‌ 17 سال‌ در حوزه‌ علميه‌ به‌ فراگيری فقه‌، اصول‌، فلسفه‌، كلام‌، عرفان‌ و تفسير بپردازد. محسن کدیور در سال 1359 با همکلاسی دانشگاهش به نام نیکو (زهرا) رودی ازدواج‌کرده و چهار فرزند دارد.

با ورود به قم به آیت الله منتظری علاقه مند شد و این علاقه مندی موجب نزدیکی او به بیت منتظری شد. در این زمان او تحت تاثیرات افراد حاکم بر بیت منتظری و باند « مهدی هاشمی » قرار گرفت و در سال 1358 در مقاله ای با عنوان « امام را از چنگال قدر نشناسان نجات دهیم » در مجله سروش به تخریب روحانیون شاخص حزب جمهوری اسلامی (شهید آیت الله بهشتی، آقای هاشمی رفسنجانی، و مقام معظم رهبری) پرداخت.

کدیور اجازه اجتهاد را از آیت الله حسینعلی منتظری دریافت کرد. زمانه کدیور را باز از حوزه به دانشگاه کشاند. کارشناسی ارشد و دکتری را حول و حوش فلسفه و کلام اسلامی گذارند.


 


او تا سال 1386 در دانشگاه تربیت مدرس به تدریس مشغول بود و سپس به دلیل تبلیغ آشكار علیه انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی و بخصوص نظریه‌پردازی علیه مبانی امامت در تشیع (كه زمینه‌ساز نفی نظریه ولایت در تشیع است) و نفی سندیت برخی از ادعیه معتبر و مؤكد (بویژه زیارت جامعه) از ادامه تدریس وی در دانشگاه جلوگیری گردید. زان پس او با هماهنگی دوستانش به آمریكا رفت و ابتدا در دانشگاه ویرجینیا و سپس در دانشگاه دوک مشغول به تدریس شد.

حمایت‌های معنوی کدیور از جنبش سبز در براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران در زمان فتنه و همراهی با دشمنان نظام در آسیب رساندن به انقلاب از جمله فعالیت‌های سیاسی او به‌شمار می‌رود، وی یکی از بنیان‌گذاران شبکه مجازی جنبش راه سبز (جرس) (تیر ۱۳۸۸ تا آخر اسفند ۱۳۹۳) و از اعضای شورای سیاست‌گذاری آن بود.دیدگاه شما در مورد : «من یک اصلاح‌طلبم»؛ کدیور: معصومین (علیهم السلام) فقط در کلیات و اصول اسوه­‌اند، نه در فروع و جزئیات/عکس‌نوشت

«من یک اصلاح‌طلبم»؛ کدیور: معصومین (علیهم السلام) فقط در کلیات و اصول اسوه­‌اند، نه در فروع و جزئیات/عکس‌نوشت

  • پربازدیدترین ها