دوشنبه 28 خرداد 1397 13:42:08

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32889

تاریخ انتشار : 12/08/1394 - 12:14

تکرار ادعاهای شورای همکاری علیه ایران

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس بار دیگر ادعاهای خود درخصوص جزایر سه گانه ایرانی را تکرار کرد و خواهان خروج ایران از سوریه شد.

 تکرار ادعاهای شورای همکاری علیه ایران

به گزارش سوادکوه آنلاین، عبداللطیف بن راشد الزیانی دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در گفت وگو با شبکه سعودی العربیه درباره روابط این شورا و ایران گفت: "فرصت صلح وجود دارد زیرا کشورهای عرب حوزه خلیج فارس همواره برای آن تلاش کرده‌اند و برای صلح دست همکاری می‌دهیم".

پیش از این سخنگوی وزیر خارجه جمهوری در واکنش به ادعاهای تکرای شورای همکاری خلیج فارس گفته بود که تکرار ادعاها در مورد جزائر ایرانی نمی تواند در واقعیت های تاریخی و مسلم و حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بر جزایر سه گانه ایرانی خدشه و تغییری وارد کند

الزیانی با تکرار ادعاهای خود درباره جزایر سه‌گانه ایرانی تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسی افزود:"امیدواریم ایران فرصت را غنمیت برشمرد و حسن نیت خود را اثبات کند و به گفت‌وگوی جدی برای حل و فصل موضع اشغالگری خود بر جزایر اماراتی پاسخ مثبت دهد یا اینکه به دادگاه بین‌المللی رجوع کنیم".

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس همچنین از ایران خواست که به زعم خودش "دخالت در امور داخلی کشورهای عربی را متوقف و از سوریه خارج شود و از حمایت از حزب الله دست بردارد".

 

 


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : تکرار ادعاهای شورای همکاری علیه ایران

 تکرار ادعاهای شورای همکاری علیه ایران

  • پربازدیدترین ها