دوشنبه 04 تیر 1397 03:16:53

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32870

تاریخ انتشار : 11/08/1394 - 23:32

آمریکا سپر موشکی جدید خود را آزمایش کرد

ارتش آمریکا اعلام کرد: عملیات آزمایش پیچیده سامانه دفاع موشکی این کشور با موفقیت انجام شده است، اگرچه منتقدان بر این باورند که آزمایش سامانه‌های دفاع موشکی بسیار ساده است و بازتاب تهدیدهای احتمالی واقعی نیست.

به گزارش سوادکوه آنلاین، این سامانه دفاع موشکی که 230 میلیون دلار هزینه داشته است توانایی سامانه‌های پدافند موشکی تاد و ایجیس (Aegis) برای شناسایی و نابودی موشک‌های بالستیک را نشان می‌دهد. این آزمایش در جزیره «ویک/ Wake» در غرب اقیانوس آرام انجام شد.

 
آژانس دفاع موشکی آمریکا، فرماندهی اروپا در آمریکا و فرماندهی آمریکا در اقیانوس آرام، آژانس آزمایشات عملیاتی سامانه دفاع موشکی بالستیک و فرماندهی عملیات مشترک برای دفاع موشکی متحد در این آزمایش شرکت داشته‌اند.
 
آژانس دفاع موشکی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: این یک آزمایش بسیار پیچیده بود که نیازمند همکاری مشترک تمامی بخش‌های دفاعی آمریکا بود که شامل طراحی، راه اندازی و مقابله با تهدیدهای موشک بالستیک می‌شود.
 
آژانس دفاع موشکی آمریکا، این آزمایش را بسیار پیچیده و نیازمند همکاری تمامی بخش‌های دفاعی آمریکا در یک طراحی دفاعی چند لایه با هدف رهگیری مقابله و خنثی کردن تهدیدهای موشکی بالستیک عنوان کرد.
 
«ریکی الیسون» موسس سازمان غیرانتفاعی دفاع موشکی آمریکا در این باره گفت: این نخستین بار است که ارتش آمریکا اثربخشی یک سامانه دفاعی چند لایه را به اثبات رسانده است.
 
وی گفت: این آزمایش اعتماد به طرح‌های آمریکا در استقرار سامانه‌های تاد را در اروپا افزایش خواهد داد و با حمایت از تلاش‌ها برای ارسال سامانه تاد به کره جنوبی کمک خواهد کرد.
 
منتقدان بر این باورند که آزمایش سامانه‌های دفاع موشکی بسیار ساده است و بازتاب تهدیدهای احتمالی واقعی نیست.

منبع : شبکه خبر
دیدگاه شما در مورد : آمریکا سپر موشکی جدید خود را آزمایش کرد

آمریکا سپر موشکی جدید خود را آزمایش کرد

  • پربازدیدترین ها