یکشنبه 03 تیر 1397 23:06:53

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32831

تاریخ انتشار : 11/08/1394 - 13:15

ظریف: منتظر بازگشت رکن‌آبادی هستیم

وزیر امور خارجه گفت: ما و خانواده غضنفر رکن آبادی منتظر بازگشت ایشان هستیم و امیدواریم هر چه زودتر سرنوشت ایشان برای ما مشخص شود.

 ظریف: منتظر بازگشت رکن‌آبادی هستیم

به گزارش سوادکوه آنلاین، همایش سفرا و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور عصر دیروز با تجلیل از خانواده های دیپلماتهای جانباخته کشورمان در حادثه منا شروع بکار کرد.

در این مراسم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، معاونین وزیر، مدیران کل وزارت امور خارجه، سفرا و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و خانواده های دیپلماتهای جانباخته در حادثه منا شامل خانواده های مرحوم حسینی مقدم، آقائی پور و فهیما حاضر بودند.

محمد جواد ظریف با ابراز تسلیت و همدردی با خانواده جانباختگان حادثه منا و با اشاره به جایگاه همکاران جانباخته در وزارت امور خارجه اظهار کرد: همکاران جانباخته از بهترین، مخلص ترین و وظیفه شناس ترین همکاران در خانواده وزارت امور خارجه بودند که جایگاه و اهداف ارزشمندشان در مجموعه وزارت امور خارجه حفظ و ادامه خواهد یافت.

وی گفت: ما و خانواده غضنفر رکن آبادی منتظر بازگشت ایشان هستیم و امیدواریم هر چه زودتر سرنوشت ایشان برای ما مشخص شود.

ظریف در خصوص حادثه منا تصریح کرد: ما در دستگاه دیپلماسی شناسایی عوامل مقصر، چگونگی اتخاذ تدابیر لازم برای احقاق حقوق جانباختگان، اتخاذ پیش بینی لازم برای جلوگیری از وقوع اینگونه رویدادها در اجرای حج امن برای سالهای آینده در دستور کار داریم.

وزیر امور خارجه با تاکید بر لزوم تعیین وضعیت سایر مفقودان حادثه منا خاطرنشان کرد: مهمترین هدف ما این است حجاج ما که هر سال به حج مشرف می شوند با آرامش به این سفر معنوی بروند و بازگردند.

در این مراسم فرزند احمد فهیما دیپلمات جانباخته در حادثه منا با ذکر خاطراتی از پدر خود در مراسم حج فضای عاطفی را در همایش سفرا و روسای نمایندگی‌ها حاکم کرد. همچنین در پایان وزیر امور خارجه کشورمان با اعطای هدایایی از اعضای خانواده های دیپلماتهای جانباخته و مفقود شده در حادثه منا تقدیر و تمجید کرد.

 

 
 

منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : ظریف: منتظر بازگشت رکن‌آبادی هستیم

 ظریف: منتظر بازگشت رکن‌آبادی هستیم

  • پربازدیدترین ها