جمعه 01 تیر 1397 19:25:45

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32798

تاریخ انتشار : 10/08/1394 - 21:34

رونمایی از اسلحه «سورن» ساخت وزارت دفاع +عکس

در ديدار رييس فدراسيون تيراندازي و اعضاي هيئت مديره اين فدراسيون با وزير ورزش و جوانان، براي اولين بار از اسلحه سورن رونمايي شد .

به گزارش سوادکوه آنلاین، سيد مهدي هاشمي در حاشيه اين ديدار گفت: در راستاي سند چشم انداز 1404 ، فدرا سيون تيراندازي اقدامات لازم را براي طراحي و توليد تفنگ هاي مورد نياز اين رشته انجام داد که ماحصل آن در بخش تفنگ و تپانچه بادي توليد ir114 و, ir313 با مشارکت کشورهاي موفق در اين زمينه بود.

او در ادامه از ساخت اسلحه اي در بخش اهداف پرتاپي تراپ به نام سورن خبر داد و گفت: اين اسلحه صد در صد داخلي و توسط کارشناسان کشورمان طراحي و توليد شده و در جلسه اي که امروز با وزير ورزش و جوانان داشتيم اين سلاح را با جزئيات کامل معرفي کرديم .

رييس فدراسيون تيراندازي در خصوص اسلحه سورن چنين توضيح داد : اين سلاح را کارشناسان وزارت دفاع با مشارکت و مشورت فني فدراسيون تيراندازي طراحي و توليد کرده اند و از نظر کيفي مورد تاييد کارشناسان ايراني و جهاني قرار گرفته و استانداردهاي لازم در آزمايش هايي که انجام شده مورد توجه قرار گرفته است .

 

رونمایی از اسلحه


او تاکيد کرد: سورن قابليت رقابت از تمام جهات با نمونه هاي خارجي را دارد و حتي مي شود گفت در بخش هايي بسيار مرغوب تراز نمونه هاي خارجي است. از اين سلاح در مرحله ي اول 20 قبضه توليد شده و قرار است در مرحله بعدي 100 قبضه به توليد برسد.

سيد مهدي هاشمي رشته تيراندازي را رشته ارزشي توصيف کرد و افزود: توليد اين سلاح ها از ابتدا با هماهنگي، تصويب و تاييد وزارت ورزش و جوانان پيگيري و اجرايي شد.

او اظهار اميدواري کرد تا با حمايت هاي بيشتر دربخش توليد تجهيزات ورزشي به ويژه امکانات مورد نيازدر رشته تيراندازي، هر چه زودتر سلاح سورن به توليد انبوه برسد تا هم نياز ورزشکاران داخلي اين رشته برطرف شود و هم با صادرات آن به درآمدزايي برسيم .

 

 


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : رونمایی از اسلحه «سورن» ساخت وزارت دفاع +عکس

رونمایی از اسلحه «سورن» ساخت وزارت دفاع +عکس

  • پربازدیدترین ها