پنج شنبه 31 خرداد 1397 01:35:14

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32755

تاریخ انتشار : 08/08/1394 - 11:55

داعش در لاک دفاعی و محاصره حلب + نقشه

ارتش سوریه در جنوب شرق «حلب» از دو سو داعش و النصره را زیر فشار گذاشته است و مسیر حیاتی «اثریا» به «خناصر» به زودی آزاد می‌شود.

به گزارش سوادکوه آنلاین، جنگنده های روسیه با همکاری جنگنده‌های سوری همچنان مواضع تروریست‌ها را در «درعا»‌ در جنوب و «حلب» در شمال سوریه هدف قرار می‌دهند.

 داعش در لاک دفاعی و محاصره حلب + نقشه

روزنامه دولتی «الوطن»‌ سوریه گزارش داد، در راستای این عملیات هوایی، نیروهای زمینی ارتش سوریه نیز ضمن پیشروی در محور  حلب-«سلمیه»- موفق شدند، کنترل راه «خناصر» به «اثریا» را بدست آورند.

در همین راستا، درگیری‌های ریف شرقی و جنوب شرقی حلب نیز طبق نقشه‌های «جبهه النصره» و «داعش» پیش نرفت؛ زیرا ارتش سوریه و نیروهای حامی آن موفق شدند، در مقابل حملات عناصر این گروهها در طول منطقه خناصر تا «السفیره» در ریف حلب و «السعن» در ریف «حماه» ایستادگی کنند.

 داعش در لاک دفاعی و محاصره حلب + نقشه

روزنامه «السفیر» با اعلام این خبر گزارش داد، نیروهای ارتش سوریه با حملات هوایی روسیه موفق شدند علاوه بر دفع حملات عناصر داعش، مناطق تحت اشغال این گروهک و النصره را احاطه کرده و سبب هموار شدن بازپس گیری جاده اثریا-خناصر شوند.

دو گروه ترویستی داعش و النصره 20 کیلومتر از این جاده را اشغال کرده‌اند.

یک منبع میدانی نیز درباره وضعیت ریف شرقی حلب گفت: «وضعیت اکنون در ریف شرقی حلب با ثبات است و نیروهای ارتش توانستند مقابل حمله شدید تروریست‌ها که به کشته شدن دهها نفر از آنان شد، ایستادگی کنند».

یک منبع میدانی دیگر نیز تأکید کرد، ارتش سوریه عملیات گسترده‌ای از دو جهت یعنی از سمت اثریا و خناصر آغاز کرده و سبب شده اند، عناصر داعش و النصره در منگنه قرار گیرند و تا ساعات آتی این راه باز خواهد شد.

داعش در لاک دفاعی و محاصره حلب + نقشه

 

در همین حال ساکنان شهر حلب روی عملیات نظامی حساب کرده‌اند که اکنون برای شکست حصر حلب و تکمیل عملیات تأمین امنیت راه حلب به دمشق آغاز شده است.

هدف از عملیات ارتش در ریف شرقی حلب نیز در هم شکستن محاصره فرودگاه نظامی کویرس و تأمین امنیت راه «رقه» است.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : داعش در لاک دفاعی و محاصره حلب + نقشه

 داعش در لاک دفاعی و محاصره حلب + نقشه

  • پربازدیدترین ها