یکشنبه 03 تیر 1397 18:58:17

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32743

تاریخ انتشار : 08/08/1394 - 07:56

درگیری ارتش سوریه با تررویست‌ها در شرق دمشق

جنگنده‌های روسیه مواضع استقرار گروه‌های تروریستی به ویژه «جیش الاسلام» را در «دوما» هدف قرار دادند که در اثر آن علاوه بر تخریب کامل مواضع آنان ده‌ها تروریست از جمله تعداد زیادی از فرماندهان میدانی به هلاکت رسیدند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از یک منبع میدانی در دمشق جنگنده‌های روسیه در سه نوبت مواضع استقرار گروههای تروریستی به ویژه «جیش الاسلام» را در «دوما» هدف قرار داد که در اثر آن علاوه بر تخریم کامل مواضع آنان دهها تروریست از جمله تعداد زیادی از فرماندهان میدانی به هلاکت رسیدند.

در یکی از این حملات بیمارستان میدانی وابسته به جیش الاسلام در دوما از توابع غوطه شرقی در حومه دمشق هدف قرار گرفته و به طور کامل تخریب شد.

درگیری شدید در مرج السلطانو هلاکت 180 تروریست در محور شرقی دمشق

بنابر اعلام این منبع میدانی ارتش سوریه پس از درگیری شدید که در آن از تجهیزات نظامی متوسط و سنگین استفاده کرد، تجهیزات گروههای مسلح در منطقه «مرج السلطان» در محور شرقی دمشق را منهدم کردند.

همزمان با این درگیری ها حملات هوایی شدید روسیه علیه تروریستها نیز ادامه دارد تا جایی که در اثر آن بیش از یکصد و 80 تروریست از اعضای جیش الاسلام در مرج السلطان به هلاکت رسیدند که بنابر اعلام منابع و پایگاههای خبری تروریست ها، از این افراد 23 نفر از اتباع لیبی و عراق بودند.

نیروهای هوایی روسیه همچنین در 9 نوبت محل اصلی استقرار تروریست های وابسته به جیش الاسلام را در دوما هدف قرار داد که در جریان آن دهها تروریست به هلاکت رسیدند.

از جمله تلفات تروریست ها «عمر الساعور» فرمانده میدانی جیش الاسلام بود که با افراد خود در یکی از منازل مسکونی پناه گرفته بودند که همه آنان نیز به هلاکت رسیدند.

استفاده ارتش سوریه از موشک‌های بسیار دقیق در دوما

اما منابع مخالفان سوری نیز اعلام کردند که نیروهای ارتش سوریه برای نخستین بار در نبردهای دوما از موشک های بسیار دقیق استفاده می کنند.

اما منبع میدانی سوری نیز تاکید کرد که نیروهای ارتش توانستند 9 تن از خطرناک ترین فرماندهان میدانی تروریست ها را که در نبردهای سال 2011  علیه نیروهای ارتش شرکت داشتند، به هلاکت برسانند.

این افراد مسئول کشته شدن دهها سرباز سوری از هنگ 274 منطقه «الشفونیه» در حومه دمشق بودند.

به موازات این دستاوردها نیروهای ارتش سوریه توانستند با رصد دقیق یک گروه 13 نفره از فرماندهان میدانی، گروه تروریستی موسوم به «لشکر الرحمن» را در کشتزارهای منطقه «حموریه» به محاصره در آورده و با موشک زمین به زمین هدف قرار دهند که در اثر آن، این محل به طور کامل تخریب شده و تمام تروریست های موجود در آن نیز به هلاکت رسیدند.

راههای امداد رسانی ترویست ها زیر آتش تیربارهای ارتش سوریه

این منبع یادآور شد که ادامه حملات بالگردهای ارتش سوریه به مواضع گروههای مسلح در شهر «داریا» در حومه غربی دمشق موجب تخریب هفت پایگاه آنان شد.

علاوه بر این نیروهای ارتش سوریه با تیربارهای سنگین راههای امداد رسانی به گروههای مسلح در محله «جوبر» را زیر آتش گرفتند.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : درگیری ارتش سوریه با تررویست‌ها در شرق دمشق

درگیری ارتش سوریه با تررویست‌ها در شرق دمشق

  • پربازدیدترین ها