پنج شنبه 06 اردیبهشت 1397 13:57:32

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32734

تاریخ انتشار : 07/08/1394 - 23:37

مجتهد: فشار آمریکا به «محمد بن سلمان» برای پایان جنگ علیه یمن

فعال توئیتری معروف به افشای اسرار خاندان آل سعود در جدیدترین افشاگری‎های خود فاش کرد که آمریکا از وزیر دفاع و جانشین ولیعهد عربستان توقف جنگ علیه یمن و تن دادن به مذاکره را خواستار شد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، «مجتهد» فعال توئیتری که به افشای اخبار سری مربوط  به خاندان حاکمه آل سعود معروف است، در جدیدترین افشاگری خود پس از اعلام رسمی وزیر خارجه عربستان مبنی بر «پایان قریب الوقوع جنگ در یمن» فاش کرد که آمریکا از مقامات سعودی خواست تا به این جنگ پایان دهند.

عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان روز گذشته در نشست خبری مشترک با فلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس در ریاض تاکید کرد که جنگ علیه یمن به روزهای پایانی خود نزدیک شده است.

مجتهد در صفحه تویئتر خود فاش کرد که آمریکا به دلیل گسترش نفوذ القاعده در عدن، نگران ادامه جنگ عربستان علیه یمن است.

وی افزود: مقامات آمریکایی به محمد بن سلمان وزیر دفاع و فرزند پادشاه سعودی گفتند که استمرار این جنگ به معنای نفوذ بیشتر القاعده در عدن است، از همین روی به وی نصیحت کردند که قبل از آنکه مجبور به توقف جنگ شود، آبرومندانه آن را متوقف کند.

فعال توئیتری معروف عربستان گفت: درگیری و هرج و مرج در عدن باعث فرار خالد بحاح و دولت وی از این شهر شد، همچنانکه اعضای جنبش «الحراک الجنوبی» که امارات سعی در نفوذ در این جنبش را دارد، از عدن خارج شدند.

مجتهد در ادامه به اختلافات منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن (مورد حمایت عربستان) و خالد بحاح معاون وی (مورد حمایت امارات) اشاره کرد و گفت: اختلافات بین هادی و بحاح تشدید شد و این اختلافات از حالت سری بودن خارج و علنی شد، هر چند کفه ترازو به نفع بحاح است.

افشاگر اسرار آل سعود افزود: آمریکایی ها نگران افزایش مشکلات همزمان با گسترش دایره نفوذ القاعده و داعش در یمن در پی حمله حوثی های یمن به مرزهای دو کشور و ناتوانی نیروهای مسلح عربستان در مقابله با آنها هستند.

وی گفت: آمریکا معتقد است که باقی ماندن بخشی از نیروهای حوثی(انصارالله) و نیروهای طرفدار علی عبدالله صالح برای مقابله با القاعده ضروری است و از همین روی مقامات آمریکایی به محمد بن سلمان نصحیت کردند که مذاکره برای حل سیاسی بحران یمن را قبول کند و به جنگ پایان دهد.

مجتهد افزود: اما محمد بن سلمان وزیر دفاع عربستان مشغول حساب و کتاب خسارت های مالی مربوط به تجهیزات نظامی مانند تانک ها و خودروهای زرهی است تا برای انعقاد قرارداد جدید جهت خرید بیشتر این تجهیزات اقدام کند و به زودی اخبار مربوط به این قرارداد منتشر خواهد شد.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : مجتهد: فشار آمریکا به «محمد بن سلمان» برای پایان جنگ علیه یمن

 مجتهد: فشار آمریکا به «محمد بن سلمان» برای پایان جنگ علیه یمن

  • پربازدیدترین ها