دوشنبه 28 خرداد 1397 18:12:50

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32728

تاریخ انتشار : 07/08/1394 - 23:30

پرجمعیت‌ترین کشور اتحادیه اروپا در آینده

دفتر آمار ملی انگلیس در گزارشی که روز پنجشنبه منتشر ساخت، پیش‌بینی کرد که با افزایش روند مهاجرت، این کشور تا سال 2047 پرجمعیت‌ترین عضو اتحادیه اروپا خواهد شد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، بر اساس گزارش دفتر آمار ملی انگلیس جمعیت این کشور تا سال 2039 از 64.9 میلیون نفر به 74.3 میلیون نفر خواهد رسید. 

این گزارش همچنین می افزاید که ظرف ده سال آتی نیز جمعیت انگلیس با 4.4 میلیون افزایش، به 69 میلیون تن خواهد رسید که این رقم 249 هزار تن بیشتر از آنچه در سال 2012 پیش بینی شد، می باشد. 

بنا به گزارش یاد شده، این افزایش ها، ناشی از روند فزاینده مهاجرت به انگلیس و به موجب آن افزایش شمار متولدین نسبت به فوت شدگان می باشد. 

این گزارش همچنین می افزاید که میانگین سن افراد جامعه انگلیس رو به کهن سالی گذارده به طوریکه پیش بینی می شود تا سال 2039 از هر 12 نفر بیش از یک نفر بالای 80 سال سن خواهند داشت.

انگلیس در حال حاضر سومین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا پس از آلمان و فرانسه می باشد؛ با این حال بر اساس گزارش دفتر آمار ملی انگلیس پیش بینی می شود که در سال 2047 انگلیس اولین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا بدل گردد.

روزنامه تایمز در یادداشتی که روز پنجشنبه منتشر کرد به نقل از ‘گای گودوین’ مدیر دفتر آمار ملی انگلیس نوشت: افزایش جمعیت روند بیشتری نسبت به آنچه پیشتر شاهد بودیم داشته است. 

این روزنامه به نقل از وی افزود: این مساله ناشی از تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم مهاجرت است.


منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : پرجمعیت‌ترین کشور اتحادیه اروپا در آینده

پرجمعیت‌ترین کشور اتحادیه اروپا در آینده

  • پربازدیدترین ها