پنج شنبه 28 دی 1396 17:07:21

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32692

تاریخ انتشار : 06/08/1394 - 14:30

آمریکایی‌ها اجاره ورود تیم‌ملی به گوام را نداده‌اند

فدراسیون بار دیگر دست به دامن وزارت خارجه شده تا مشکل سفرش به گوام را حل کند.

آمریکایی‌ها اجاره ورود تیم‌ملی به گوام را نداده‌اند

به گزارش سوادکوه آنلاین، یک هواپیما چارتر شده تا تیم ملی را به شرق دور ببرد، به گوام. مسئولان حساب و کتاب کردند که اگر تیم ملی بخواهد با پرواز معمولی برود، یک و نیم روز طول می کشد به گوام برسد و به قول معروف، بازیکنان به بدترین شکل ممکن قبل از مسابقه وارد این کشور می شوند. به همین دلیل با تلاش مسئولان فدراسیون از جمله محمود اسلامیان مدیر و نایب رئیس اول فدراسیون، یک پرواز برای تیم ملی چارتر شد تا روز 22 آبان ملی پوش ها را به این کشور ببرد.

 اما مشکل دیگری برای این سفر وجود دارد، ویزای هوایی! گوام مستعمره کشور آمریکاست و هر هواپیمایی بخواهد وارد این کشور، باید از دولت آمریکا اجازه بگیرد. حالا تصور کنید یک هواپیمای ایران می خواهد وارد خاک گوام شود. این نیاز به کلی کاغذ بازی و مکاتبه و اجازه نهایی می شود. فدراسیون فوتبال که به تنهایی قادر نیست چنین کاری کند به همین دلیل دست به دامن وزارت خارجه شده است.

وزارت خارجه هم در این زمینه مکاتباتی داشته است؛ مخصوصا با سفارت سوئیس در ایران. پس از انقلاب، در تاریخ 31 خرداد 1359 در پی تصرف سفارت آمریکا در تهران، دولت سوئیس اعلام کرد سفارتخانه اش در تهران حافظ منافع ایالات متحده آمریکا در ایران است. به همین دلیل وزارت خارجه با سفارت خانه این کشور مکاتباتی داشته و آنها هم از طریق دولت آمریکا، پیگیری های لازم را در این زمینه انجام می دهند. زمان زیادی تا برگزاری مسابقه ایران و گوام باقی نمانده است. دو تیم روز 26 آبان ماه به مصاف هم خواهند رفت.
 
از امروز 20 روز دیگر بازی برگزار می شود و معمولا چنین مکاتباتی طول می کشد. دولت آمریکا هم در این زمینه سخت گیری های خاصی دارد. در صورتی که اجازه برای نشستن پرواز تیم ملی به گوام صادر نشود، احتمالا ملی پوش ها به فیلیپین می روند و از آنجا با پروازی 4 ساعته عازم گوام می شوند. محمود اسلامیان نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال هم در این باره توضیح می دهد: «ما پیگیری های لازم را کردیم و توانستیم یک پرواز برای تیم ملی چارتر کنیم. یعنی هیچ مشکلی از این نظر وجود ندارد و تنها منتظر ویزای پرواز هستیم. به هر حال آمریکا باید این اجازه را بدهد چون گوام مستعمره آنهاست.» او ادامه می دهد: «مکاتبات با سفارت سوئیس انجام شده. وزارت خارجه هم دارد این مسئله را به خوبی پیگیری می کند. انشالله با کمک آنها این مشکل حل می شود.»


منبع : خبرآنلاین
دیدگاه شما در مورد : آمریکایی‌ها اجاره ورود تیم‌ملی به گوام را نداده‌اند

آمریکایی‌ها اجاره ورود تیم‌ملی به گوام را نداده‌اند