یکشنبه 31 تیر 1397 21:15:17

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 32688

تاریخ انتشار : 06/08/1394 - 10:16

پیشنهادی که تبدیل به گلایه شد

گلایه و گریه پروژه‌های نیمه‌تمام مازندران از سفر آقای رئیس جمهور

مازندران برای ارائه خدمات اولیه به 25میلیون مسافر سالانه خود با معضل پروژه‌های نیمه تمام مواجه است که امیدش به سفر اخیر رئیس جمهور با عنایتی مواجه نشد و از این بابت دلی پرخون دارد.

گلایه و گریه پروژه‌های نیمه‌تمام مازندران از سفر آقای رئیس جمهور

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از بلاغ، به گفته مسئولان کشوری که مبتنی بر آمارهای رسمی است، سالانه بیش از 25 میلیون مسافر برای استفاده از جاذبه‌های خدادادی این استان وارد مازندران می‌شوند و این استان برای ارائه خدمات اولیه و حداقلی خود نیاز به زیرساخت‌هایی دارد که بخشی از این نیاز را، اتمام پروژه‌های نیمه تمام مازندران عهده‌دار است که این پروژه‌ها برای اتمام خود محتاج اعتبار ویژه است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی 

 
سالانه بیش از 25میلیون مسافر برای استفاده از جاذبه‌های خدادادی این استان وارد مازندران می‌شوند و این استان برای ارائه خدمات اولیه و حداقلی خود نیاز به زیرساخت‌هایی دارد.
 

مازندران میزان اعتبار مورد نیاز برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام این استان را 2 هزار میلیارد تومان ذکر کرد.

وی با تأکید بر این‌که ۴۳ درصد پروژه‌های استان را مطمئن هستیم در سال آینده پایان می‌یابد، گفت: 2 هزار میلیارد تومان برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام نیاز داریم درحالی‌که  بودجه استان ۲۲۴ میلیارد تومان است که از این اعتبار قانونی ۵۵ درصد پرداخت‌شده وبه دلیل محدودیت اعتباری که در کل کشور وجود دارد بقیه به سال آینده موکول شده است.

پارسا خاطرنشان کرد: امسال شاید رقم تخصیص به ۳۰۰ میلیارد تومان برسد، درحالی‌که ۲۲۴ میلیارد تومان برای پروژه‌های نیمه‌تمام نیاز داریم و با محدودیت شدید منابع روبه‌رو هستیم.


پیشنهادی که مورد توجه مسئولان مازندران قرار نگرفت

رسانه‌ها، به‌عنوان زبان گویا و مغز متفکر جامعه، مسئولیت خوب دیدن و خوب انعکاس دادن را به عهده دارند. در همین راستا، سایت بلاغ در تاریخ 19 مهر ماه یعنی یک روز قبل از سفر آقای رئیس جمهور طی یادداشتی نوشت: استان مازندران با وجود ارائه خدمات در سطح ملی چه در حوزه تامین مواد استراتژیک غذایی و چه در سطح گردشگری، با ضعف شدید ساختاری در بخش زیرساخت‌ها مواجه است و با اعتبار اندک قطره‌چکانی، که متکافوی 

 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران میزان اعتبار مورد نیاز برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام این استان را2000میلیارد تومان ذکر کرد.
 

10 درصد نیاز جمعیت 3 میلیون و 200 هزار نفری‌اش هم نیست، باید انتظارات کشور را برآورده سازد و سال‌های سال است که فریاد نیاز و تظلمش را گوشی از دولتمردان شنوا نیست و دادرسی را تاکنون خارج از شعارهای مطنطن در میان کارگزاران دولت، یاریگر خود ندیده است.

سایت بلاغ در ادامه آورده بود: پروژه‌های نیمه‌تمام برای مازندران هم مسئله‌ای درخور توجه است. آن‌گونه که مسئولان می‌گویند، اگر روند تخصیص اعتبارات به همین شکل ادامه یابد، چندین سال زمان نیاز است تا با اعتبارات قطره‌چکانی، این پروژه‌ها- که بسیاری از آنها برای ارائه خدمات به مردم اساسی هم هستند - به بهره‌برداری برسند. جا دارد که مطالبه کل ملت ایران از زبان مازندرانی‌ها به اطلاع دولت و رئیس جمهور برسد تا برای حل کاستی‌های زیرساختی این استان در این سفر چاره‌اندیشی شود. لطف سفر هیات دولت ایجاب می‌کند تا رقم مورد نیاز این پروژه‌ها برای اتمام و افتتاح به سرعت تخصیص یابد تا قبل از سال آینده، طعم شیرین این سفر کام مردم متدین و ولایی مازندران را شیرین کند.


پیشنهادی که هم‌اقبال 

 
رسانه‌ها، به عنوان زبان گویا و مغز متفکر جامعه، مسئولیت خوب دیدن و خوب انعکاس دادن را به عهده دارند.
 

مردم بود

از پیشنهادهای با اولویت بلاغ، تخصیص رقم مورد نیاز پروژه‌های نیمه تمام مازندران از سوی آقای رئیس جمهور در جریان سفرشان به مازندران بود که این پیشنهاد برگرفته از نیازهای اساسی و جدی استان بود و سایت بلاغ در همان روز سفر (20 مهر ماه)، در گزارش مردمی خود آورده بود: دانشجویی از دانشگاه فنی بابل گفت: واقعاً ما برای شنیدن تصمیمات آقای روحانی برای اقداماتی که قرار است موجب رشد و توسعه مازندران شود، در اینجا حاضر شدیم و خوشبختانه آقای رئیس جمهور کارهایی را که قرار است در مازندران ظرف امسال و حداکثر سال آینده انجام شود را اعلام کردند، هرچند که انتظارمان واقعاً بیشتر بود و همانطور که خودشان در سخنرانی امروز گفتند این سفر باید منشاء تحول در مازندران شود.

وی در پایان اظهارات خود گفت: مازندران نیازمند شدید به توجه جدی شخص رئیس جمهور در جبران عقب ماندگی‌های تاریخی است.


پیشنهادی که غافل ماند و گلایه‌مند

در 

 
با اعتبار اندک قطره‌چکانی، که متکافوی 10 درصد نیاز جمعیت 3 میلیون و دویست هزار نفری‌اش هم نیست، باید انتظارات کشور را برآورده سازد.
 

مراسم سخنرانی آقای رئیس جمهور در ورزشگاه شهید متقی، آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ساری طی سخنانی به برشماری برخی از مشکلات و محرومیت‌های مازندران پرداخت که تا حدی واقعیت‌های برآمده از دل مردم را بیان داشتند.

 وی که در مراسم استقبال، فرصت چندانی برای طرح مسائل مازندران را نیافت، سه روز بعد در جمع ائمه جمعه این استان، سخنان قبلی خود را کامل کرد.

وی اظهار کرده بود: مازندران در این سال‌ها به حق خود نرسیده است.

طبرسی افزود: ما به دلیل عدم نفوذ در مناصب مهم دولتی همیشه از حق و حقوق خود دور مانده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه مازندران را بهشت ایران می‌خوانند، اضافه کرد: مازندران بهشتی بی سر و سامان است و فقط اسمش زیبا است.

وی بیان کرد: استان مازندران نه جاده‌های ارتباطی مناسبی دارد و نه صنعت در خور شأن، که متأسفانه همه به دلیل عدم احقاق حق است.

طبرسی با بیان اینکه ما در دولت کسی را نداریم تا از حق ما دفاع کند، تصریح کرد: آقای استاندار نمی‌تواند همه مشکلات را به تنهایی حل کند 

 
مردم مازندران برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام خود، باید زمانی در حدود 10 سال را منتظر باشند.
 

بلکه برخی مشکلات باید با نگاه ملی حل شوند.

وی با بیان اینکه ظاهر مازندران خوب است اما باطنی خراب دارد، خاطرنشان کرد: چرا استان مازندران با این همه ظرفیت بالقوه باید چندین هزار مددجو داشته باشد.

در مصوبات سفر که برای 45 پروژه مبلغ 991 میلیون تومان در نظر گرفته شده بود، همه پروژه‌های نیمه تمام دیده نشدند و تنها بخشی از این رقم، مربوط به این پروژه‌های نیمه کاره می‌باشند.


تخصیص علیحده، یا انتظار برای سفرهای بعدی

اگر انتظار مردم مازندران از سفر آقای روحانی به مازندران در این دوره تامین نشد و باید براساس آمار اعلام شده، برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام خود، زمانی در حدود 10 سال را منتظر باشند، باید یا به لطف ویژه رئیس جمهور در تخصیص علیحده و فوق‌العاده اعتبار به این پروژه‌ها چشم بدوزند و یا دست به دعا شوند تا دور بعدی سفر دکتر روحانی به مازندران، این پروژه‌ها مورد توجه قرار گیرند.دیدگاه شما در مورد : گلایه و گریه پروژه‌های نیمه‌تمام مازندران از سفر آقای رئیس جمهور

گلایه و گریه پروژه‌های نیمه‌تمام مازندران از سفر آقای رئیس جمهور