جمعه 07 اردیبهشت 1397 11:21:44

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32664

تاریخ انتشار : 05/08/1394 - 22:23

بازدید شبکه خبری «آی تی‌وی نیوز» انگلیس از تاسیسات هسته‌ای ایران

یک شبکه خبری انگلیس در اقدامی بی سابقه ضمن بازدید از تاسیسات هسته‌ای ایران با سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران نیز دیدار و گفت‌وگو نمود.

به گزارش سوادکوه آنلاین، شبکه خبری «آی تی‌وی نیوز» انگلیس در فرصتی نادر از یکی از تاسیسات هسته‌ای ایران دیدار کرد و در وبگاه خود نوشت: این دیدار بازدیدی از یکی از تاسیسات هسته‌ای، تحقیقاتی ایران بود که نه تنها مشمول برجام قرار دارد بلکه از جمله تاسیساتی است که به شدت از سوی بازرسان نظارت خواهد شد.

بر اساس این گزارش، «بهروز کمالوندی» سخنگو و معاون سازمان اتمی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه آی تی‌وی  که در دفتر کارش صورت گرفت، تاکید کرد توافق برای طرفین بهترین گزینه بود و محصول پروسه‌ای از مذاکرات فشرده با مشارکت ۷ کشور و آژانس بین‌المللی هسته‌ای بود که آغاز آن به سال ۲۰۰۳ الی ۲۰۰۵ برمی‌گردد.

کمالوندی در این گفت‌وگو اظهار داشت که ایران برداشتن هزاران سانتریفیوژ ، بازسازی تاسیسات آب سنگین اراک و صادر کردن هزاران کیلو اورانیوم غنی شده را آغاز کرده اما این اقدامات را با احتیاط و نه با شتاب انجام می‌دهد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران درباره موضوع بسیار مهم مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای ایران افزود ، این رویداد تحت شرایط موافقت شده و با دقت خاص رخ می‌دهد.

وی تاکید کرد، مصاحبه با دانشمندان ایران به بهانه ساختگی ابعاد احتمالی نظامی برنامه هسته‌ای گذشته امکان پذیر نیست زیرا در آن صورت انگار ایران در کمال تعجب و بهت اتهام دانشمندانش را در محکمه پذیرفته‌ است.

به گزارش آی تی وی نیوز، کمالوندی در ادامه این گفت‌‌وگو بر اهمیت ژرف و گسترده‌تر برجام  تاکید کرد.

وی در خاتمه این گفت‌وگو اذعان داشت که توافق هسته‌ای برای طرفین موفقیتی تاریخی بوده و حکایت از این دارد که دشمنان حتی با وجود عمق بی‌اعتمادی و اختلاف می‌توانند به جای استفاده از زور با گفت‌وگو  مسائل را برطرف کنند.

 

منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : بازدید شبکه خبری «آی تی‌وی نیوز» انگلیس از تاسیسات هسته‌ای ایران

بازدید شبکه خبری «آی تی‌وی نیوز» انگلیس از تاسیسات هسته‌ای ایران

  • پربازدیدترین ها