جمعه 31 فروردین 1397 09:43:34

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32637

تاریخ انتشار : 05/08/1394 - 16:32

آلمان برای مبارزه با داعش به ارتش عراق لباس داد

وزیر دفاع آلمان بر ادامه حمایت این کشور از عراق در مبارزه با گروه داعش تاکید کرد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، اورزولا فن در لاین پس از دیدار با همتای عراقی اش در بغداد گفت: آلمان شریکی است که امکان اعتماد به آن در چارچوب ائتلاف مبارزه با تروریسم وجود دارد.

خانم فن در لاین گفت: «مسئله جنگجویان خارجی مسئله مهمی است که تهدیدی برای ما در اروپا و آلمان است. به همین علت باید هر کاری می توانیم انجام دهیم تا ثبات به عراق بازگردد. ما باید پدیده آوارگان و آواره شدن انسان ها را محدود کنیم. ما به حمایت از عراق ادامه خواهیم داد. در سال 2016 سه هزار دست لباس ضد تسلیحات هسته ای، بیولوژیک و شیمیایی به عراق صادر خواهد شد. ما همچنین مواد دارویی در اختیار عراق قرار خواهیم داد. ما چگونگی تامین نیازهای دارای اولویت عراق را بررسی خواهیم کرد.»

خالد العبیدی وزیر دفاع عراق هم با مثبت ارزیابی کردن دیدار با همتای آلمانی اش گفت: «این دیدار مثبت و بسیار ثمربخش بود و ما آن را سرآغازی برای گسترش روابط نظامی می دانیم. ما از وزیر دفاع آلمان خواستیم تا کمک های بیشتری به ویژه در شهرهای ویران شده در حملات گروه تروریستی داعش در اختیار عراق قرار دهد. وزیر دفاع آلمان پیشنهادهای زیادی را برای همکاری نظامی مطرح کرد و نقشه راهی برای همکاری نظامی بین دو کشور در سال 2016 تعیین شد.»

وزیر دفاع آلمان همچنین با حیدر العبادی نخست وزیر عراق هم دیدار کرد. 

 

 

 

منبع : خبرگزاری صدا و سیما
دیدگاه شما در مورد : آلمان برای مبارزه با داعش به ارتش عراق لباس داد

آلمان برای مبارزه با داعش به ارتش عراق لباس داد

  • پربازدیدترین ها