یکشنبه 03 تیر 1397 20:57:40

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32633

تاریخ انتشار : 05/08/1394 - 15:16

کوتاهی سعودی‌ها در حمایت از مساجد شیعه مقابل تروریست‌ها +سند

یک سند رسمی منتشر شده در عربستان نشان می‌دهد که مقامات این کشور اقلیت‌های مذهبی مانند اماکن متعلق به شیعیان اسماعیلیه را از تشدید تدابیر امنیتی مقابل انفجارهای تروریستی محروم کرده‌اند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، نامه محرمانه یکی از مسئول امنیتی عربستان سعودی نشان می‌دهد، مقامات امنیتی عربستان، در حمایت از اقلیت‌های مذهبی کوتاهی می‌کنند.

این نامه با درجه «آنی و محرمانه» به مورخ «دوم ذی‌الحجه 1436» (25 شهریور 1394) است و ساعاتی پس از انفجار دوشنبه‌شب در مسجد شیعیان نجران افشا شده است که در آن حداقل چهار نفر کشته و 30 نفر مجروح شده‌اند.

به گزارش فارس، در این نامه‌ که «یحیی بن مساعد الزهرانی» رئیس‌ پلیس منطقه «نجران» به «مدیر سرویس امنیت عمومی» عربستان زده، روشن است که عربستان با علم به احتمال حمله انتحاری به مساجد منطقه نجران، مساجد منطقه شیعه‌نشین نجران را از تشدید تدابیر امنیتی محروم گذاشته و مستثنی کرده است.

در این نامه به برگزاری جلسه کمیته امنیتی در این خصوص اشاره شده و گفته که تدابیر امنیتی برای مساجدی تشدید شود که تحت نظارت شعبه وزارت امور اسلامی و اوقاف هستند.

در این نامه که تصویر آن در زیر منتشر شده، آمده است، «نامه شاهزاده امیر منطقه نجران به شماره 4866 به تاریخ 27 شوال 1436... در خصوص اینکه ممکن است گروهک ضاله مساجد را هدف بگیرد... و منطقه نجران نیز از این احتمال به دور نیست و حتی ممکن است در اولویت این فئه باغیه باشد و این کار نیازمند تشدید تدابیر امنیتی از جمله نصب دوربین‌های مدار بسته در همه مساجد منطقه نجران که تحت نظارت وزارت امور اسلامی و اوقاف... است... به دست ما رسید».

کوتاهی سعودی‌ها در حمایت از مساجد شیعه مقابل تروریست‌ها +سند

 

 

رئیس‌ پلیس نجران در پایان نامه تأکید کرده است: «طبق آنچه بیان شد، شاهزاده (امیر منطقه نجران) دستور داده‌اند که "طبق نتیجه جلسه، همه تدابیر لازم... جز برای مساجد اسماعیلیه انجام خواهد شد... و به مسئولان ذی‌ربط تأکید خواهد شد که هر آنچه لازم است در نظر بگیرند"».

این نامه ثابت می‌کند، شکایت شیعیان عربستان از وزارت کشور عربستان مبنی بر اینکه مقامات این کشور در حمایت از شیعیان در مقابل افراطیون انتحاری سلفی و وهابی کوتاهی می‌کنند، صحت دارد.

 

 

 

منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : کوتاهی سعودی‌ها در حمایت از مساجد شیعه مقابل تروریست‌ها +سند

کوتاهی سعودی‌ها در حمایت از مساجد شیعه مقابل تروریست‌ها +سند

  • پربازدیدترین ها