شنبه 25 آذر 1396 10:53:20

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32619

تاریخ انتشار : 05/08/1394 - 11:52

برای امنیت زائران اربعین یک لشکر آماده شده است

رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات گفت: تامين امنيت زائران به عهده عراقي هاست و از يک لشگر نيروهاي مردمي که ساماندهي شده و آموزش ديده اند نیز براي کمک به نيروهاي سازماني عراقي در راستاي تأمين امنيت استفاده شده است.

 برای امنیت زائران اربعین یک لشکر آماده شده است

به گزارش سوادکوه آنلاین،  مهندس حسن پلارک رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات و رئيس ستاد اربعين با اشاره به اينکه امسال براي کنگره عظيم اربعين پيش بيني اعزام دو ميليون نفر زائر ايراني را داريم اظهار داشت: در اين ايام نيازمند مراقبت هاي امنيتي بيشتري هستيم و اقدامات لازم در اين زمينه انجام شده است. 

وي با اشاره به تأمين امنيت زائران که با پاب پياده براي تجمع ميليوني و مراسم اربعين به کربلاي معلي سفر مي کنند، گفت: تامين امنيت زائران به عهده عراقي هاست.البته ما مشاوره هاي لازم را ارائه کرده ايم و عراقي‌ها نيز با تجهيزات امنيتي و گشت‌هاي هوايي و زميني و نامحسوس ، امنيت اين ايام را برقرار مي‌کنند .

رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات افزود:بر اين اساس مسيرهاي اصلي از امنيت کامل برخوردارند و از طرفي  از نيروهاي مردمي نيز براي تامين امنيت بيشتر استفاده شده است.

پلارک اظهار کرد:از يک لشگر نيروهاي مردمي  که ساماندهي شده و آموزش ديده اند براي کمک به نيروهاي سازماني عراقي نيز در راستاي تأمين امنيت استفاده شده است.

رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات همچنين درباره رفع مشکلات ترافيکي و تصادفات احتمالي در مسيرها نيز تصريح کرد:واحد تصادفات با داشتن بيش از 10 اکيپ با مسئوليت سپاه در اين زمينه فعال خواهد بود و با استقرار در محل هاي تعيين شده تلاش خواهند کرد تا مشکلي در مسيرها پيش نيايد .

پلارک افزود: همچنين کميته‌اي نيز تحت عنوان بهداشت و درمان در ستاد اربعين 94 با مسئوليت وزارت بهداشت و هلال‌احمر داريم که اکيپ‌هايي در مسير راهپيمايي و نقاط مرزي دارند که وظيفه امدادرساني به زائران دارند.

 

منبع : آریا
دیدگاه شما در مورد : برای امنیت زائران اربعین یک لشکر آماده شده است

 برای امنیت زائران اربعین یک لشکر آماده شده است