جمعه 01 تیر 1397 02:25:20

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32608

تاریخ انتشار : 05/08/1394 - 08:16

تانک‌پرنده در آسمان سوریه چه می‌کند؟ +عکس

علاوه بر حملات گسترده جنگنده‌های روسی علیه گروههای تروریستی در سوریه؛ و در کنار یگانهای ویژه نیروی دریایی، حضور موثر بالگردهای روسی "می 24" نیز عرصه را بر تروریست‌ها تنگ کرده است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، خلبانان بالگردهای رزمی روسی برای تامین امنیت پایگاه نظامی حمیمیم لاذقیه، پروازهای دوره ای و تجسسی در منطقه انجام می دهند. بالگردهای موسوم به می 24 سلاحهای مختلفی از جمله موشکهای هدایت شونده حمل می کنند که قادر هستند با ارتفاع بسیار اندک و با سرعت 300 کیلومتر در ساعت پرواز کنند.

 
تانک‌پرنده در آسمان سوریه چه می‌کند؟ +عکس

این بالگردهای جنگنده که به "تانک پرنده" هم شهرت دارند، موشکهای هدایت شونده و غیرهوایت شونده و موشکهای ضد تانک حمل کنند، همچنین به تیربار بسیار دقیق مجهز هستند که در یک دقیقه 3000 گلوله شلیک می کند.

طراحی بالگرد می 24، در سال 1967 در دفتر معروف طراحی بالگردها موسوم به "میل" انجام شد و در آن زمان "V-24" نامیده می شد. کمیته نظامی دولتی برای تسریع در ساخت این پرنده، تصمیم گرفت تا از موتور بالگرد "می 8" استفاده شود... همچنین  نمونه آزمایشی آن در سال 1969 به پایان رسید.

آزمایش های اولیه این بالگرد در همان سال در ماه ژوئن آغاز شد. و در سال 1972 پس از پایان آزمایشات، این بالگرد نظامی وارد ارتش روسیه شد.

تانک‌پرنده در آسمان سوریه چه می‌کند؟ +عکس
 

منبع : العالم
دیدگاه شما در مورد : تانک‌پرنده در آسمان سوریه چه می‌کند؟ +عکس

تانک‌پرنده در آسمان سوریه چه می‌کند؟ +عکس

  • پربازدیدترین ها