پنج شنبه 28 دی 1396 09:35:29

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32587

تاریخ انتشار : 04/08/1394 - 21:17

جایگزین کردن کلیه فونت‌ها در پاورپوینت

حتما برایتان پیش آمده که فونتی را برای نوشتن انتخاب کنید اما در پاورپونت موجود نباشد؛ با این ترفند می توانید فونت دلخواهتان را انتخاب و از آن استفاده کنید.

به گزارش سوادکوه آنلاین، فرض کنید در حال طراحی یک فایل پاورپوینت هستید و از یک فونت خاص به مراتب در قسمت‌های مختلف استفاده کرده‌اید. اما در پایان کار، از انتخاب این فونت راضی نیستید و ترجیح می‌دهید یک فونت دیگر را جای‌گزین آن کنید. 

 
جایگزین کردن کلیه فونت‌ها در پاورپوینت
 
طبیعتاً بررسی تمامی اسلایدهایی که این فونت در آنجا استفاده شده و جای‌گزین نمودن فونت جدید کار دشوار و وقت‌گیری به نظر می‌رسد. اما نیازی به این کار نیست چرا که در محیط نرم‌افزار Powerpoint می‌توانید به آسانی یک فونت را در کل اسلایدهای پاورپوینت جای‌گزین فونت دیگری کنید.
 
 برای این کار در تب Home، از محدوده‌ی Editing بر روی فلش کوچک کنار Replace کلیک کنید. گزینه‌ی Replace Fonts را انتخاب نمایید (در Powerpoint 2003 برای یافتن این گزینه از منوی Format اقدام کنید.)
 
جایگزین کردن کلیه فونت‌ها در پاورپوینت
 
در پنجره‌ی باز شده در قسمت Replace، فونتی که می‌خواهید تغییر کند و در قسمت With فونت جدید را انتخاب کنید و سپس روی دکمه‌‌ی Replace کلیک کنید. خواهید دید که به همین سادگی فونت‌ جدید در کل متن جای‌گزین فونت قبلی شده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : جایگزین کردن کلیه فونت‌ها در پاورپوینت

جایگزین کردن کلیه فونت‌ها در پاورپوینت