چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 03:18:14

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32567

تاریخ انتشار : 04/08/1394 - 14:37

از کنفرانس مونیخ در تهران تا دهن کجی به «خلیج فارس» در ریاض

وزیر خارجه آلمان در سفر هفته گذشته به عربستان ضمن تحریف عنوان جهانی «خلیج فارس» از عبارت مجعول «خلیج عربی» استفاده کرد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، فرانک والتر اشتاین در یک کنفرانس خبری عبارت مجعول «خلیج عربی» رابه کار برد. این کنفرانس خبری با هدف جلب مشارکت کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در مدیریت بحران آوارگان، برگزار شده است.
جمله اشتاین مایر در سخنرانیش در این کنفرانس این گونه بود: «مسلماً ما از کشورهای منطقه خلیج عربی انتظار داریم که در خدمات انسان دوستانه مربوط به پناهجویان مشارکت کنند.»
گزافه‌گویی این مقام آلمانی در حالی است که وی قبل از سفر به ریاض، مورد استقبال گرم وزارت خارجه ایران قرار گرفت تا جایی که در اقدامی بدون اعلام قبلی، نشستی موسوم به «نشست مقدماتی کنفرانس مونیخ» به افتخار والتر اشتاین در تهران تدارک شد که وی در آن نشست هم از ایران خواست به اسرائیل احترام بگذارد! همچنین در اقدامی نابخردانه، مقامات وزارت خارجه، والتر اشتاین را به دانشگاه تهران بردند و در مراسمی مهندسی شده استقبال دانشجویی(!) برای وی ترتیب دادند. برخی کارگاه‌های آموزشی نیز برای هیئت آلمانی در دانشگاه تهران ترتیب داده شد.
برخی دولت‌های اروپایی نظیر دولت آلمان با وجود فضاسازی علیه ایران به بهانه حقوق بشر، از رژیم‌های مرتجع و ضد حقوق بشر نظیر رژیم سعودی حمایت می‌کنند.

 

منبع : کیهان
دیدگاه شما در مورد : از کنفرانس مونیخ در تهران تا دهن کجی به «خلیج فارس» در ریاض

از کنفرانس مونیخ در تهران تا دهن کجی به «خلیج فارس» در ریاض

  • پربازدیدترین ها