یکشنبه 03 تیر 1397 19:00:12

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32549

تاریخ انتشار : 04/08/1394 - 08:57

کمپین اهدای خون رونالدو ثبت جهانی شد +عکس

مهاجم پرتغالی تیم فوتبال رئال مادرید اسپانیا گفت: بدون تردید اهدای خون یک وظیفه مسلم و روشن انسانی است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، کریستیانو رونالدو ابرستاره فوتبال پرتغال و بازیکن کلیدی تیم فوتبال رئال مادرید اسپانیا با حضور در مرکز کمپین اهدای خون Abbott از همه هواداران خود خواست در زمینه اهدای خون سالم، مصمم، با برنامه و جدی باشند.
 

 
کمپین اهدای خون رونلدو ثبت جهانی شد +عکس


وی در صحبتهای مهم خود در این باره گفت: 6 سال پیش یکی از هم تیمی‌های من به خاطر بیماری کودکش نیاز جدی به خون داشت و به خوبی به یاد دارم که در آن زمان چقدر سختی کشید، در همان مقطع زمانی تصمیم گرفتم در این باره بیشتر بدانم، خود من در ابتدا اطلاعات زیادی نداشتم و حتی نمی‌دانستم که آیا اهدای خون یک فرد مهم است یا نه اما اکنون متوجه شده‌ام که این کار یک وظیفه روشن و مسلم انسانی است و یک شهروند متعهد باید در خصوص این موضوع مهم، حساس و پیگیر باشد.
 

 
کمپین اهدای خون رونلدو ثبت جهانی شد +عکس


رونالدو در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خود من یک پسر دارم و کسی از آینده با خبر نیست، خوشحالم که فرزندم سالم است و من وظیفه دارم به فکر هم نوع خود باشم، آن طور که دوستانم در این کمپین به من گفته‌اند در سال بیش از 234 میلیون جراحی پیشرفته صورت می‌گیرد که طی آن به خون سالم و تازه نیاز جدی وجود دارد. 

وی افزود: با هر بار اهدای خون، جان 3 انسان را در شرایط دریافت اضطراری خون نجات می‌دهیم. این چیز کمی نیست. از همه جوانان می‌خواهم در این کمپین یا در هر مرکز مشابهی که همین فرایند را اجرا می‌کند عضو بشوند و به صورت منظم و جدی، اهدای خون داشته باشند. لااقل یک بار امتحان کنید تا متوجه شوید که این کار چقدر خوب است و چقدر در زندگی شما تفاوت ایجاد می‌کند. من بارها این کار را انجام داده‌ام و اکنون به صورت منظم برای این کار برنامه دارم.

 

کمپین اهدای خون رونلدو ثبت جهانی شد +عکس

طبق ادعای مدیر این کمپین این حرکت به صورت جهانی به ثبت رسیده و سازمان ملل نیز رونالدو را به صورت حامی معنوی این کمپین معرفی کرده است. در سال بیش از 108 میلیون بار اهدای خون صورت می‌گیرد.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : کمپین اهدای خون رونالدو ثبت جهانی شد +عکس

کمپین اهدای خون رونالدو ثبت جهانی شد +عکس

  • پربازدیدترین ها