پنج شنبه 31 خرداد 1397 14:58:18

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32513

تاریخ انتشار : 03/08/1394 - 16:32

راس: اوباما و نتانیاهو بهم اعتماد ندارند

مشاور سابق رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای تاکید کرد که اگرچه اوباما و نتانیاهو به هم اعتمادی ندارند، اما روابط واشنگتن و تل‌آویو بهبود خواهد یافت.

به گزارش سوادکوه آنلاین، مشاور رئیس‌جمهور  آمریکا در دور اول ریاست جمهوری وی تاکید کرد که اوباما به فکر امنیت اسرائیل بوده و آنرا تقویت کرده است.

«دنیس راس» در مصاحبه‌ای با روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» توضیحاتی درباره کتاب تازه‌اش که درباره روابط واشنگتن و تل‌آویو است،‌ ارائه کرد.

مشاور رئیس‌جمهور  آمریکا در دور اول رئیس‌جمهور کنونی گفت باراک اوباما و بنیامین نتانیاهو به هم اعتماد ندارند  اما با این وجود،‌به دلیل روابط «خاص آمریکا و اسرائیل»، اختلافات بین واشنگتن و تل‌آویو برطرف خواهد شد و روابط آنها بهبود خواهد یافت.

به گفته راس در سابقه روابط واشنگتن و تل‌آویو، بیشترین بی اعتمادی بین مقامات دو طرف بین جورج بوش پدر با «اسحاق شامیر» نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی بود چرا که اعتقاد داشت شامیر در موضوع شهرک‌سازی در اراضی فلسطینی او را فریب داد.

از نظر مشاور سابق اوباما،‌ تنشها و اختلافات بین واشنگتن و تل‌آویو به خاطر مذاکرات هسته‌ای ایران به اندازه‌ای که در زمان جورج بوش پدر افزایش یافته بود، نبود.

راس با بیان اینکه هیچ گزینه دیگری به جز «موفقیت در روابط خاص آمریکا و اسرائیل وجود ندارد»، در پاسخ به سوال خبرنگار صهیونیست درباره اینکه «آیا یک رئیس‌جمهور یا نخست‌وزیر می‌تواند روابط را از بین ببرد؟» گفت: «قطعا نه. در نهایت روابط بهبود می‌یابد».

مشاور سابق رئیس‌جمهور آمریکا با بیان اینکه باراک اوباما در طول دوران ریاست جمهوری خود امنیت رژیم صهیونیستی را مدنظر داشته و آن را تقویت کرده و به دنبال صدمه زدن به امنیت تل‌آویو نبوده است.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : راس: اوباما و نتانیاهو بهم اعتماد ندارند

 راس: اوباما و نتانیاهو بهم اعتماد ندارند

  • پربازدیدترین ها