جمعه 24 آذر 1396 19:39:44

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32499

تاریخ انتشار : 03/08/1394 - 13:12

ریاض از جدول سفر منطقه‌ای السیسی حذف شد

عبدالفتاح السیسی رییس جمهور مصر در حالی سه شنبه آینده عازم امارات، هند و بحرین می شود که عربستان در دستور کار این سفر جا ندارد از همین رو برخی مستثی شدن عربستان از این سفر را نشانه تشدید اختلافات بین دو کشور دانسته اند.

به گزارش سوادکوه آنلاین،  به نقل از پایگاه خبری الامارات 71، سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر اعلام کرد: عبدالفتاح السیسی رییس جمهور مصر سه شنبه آینده عازم امارات، هند و بحرین می شود.

اما از آنجا که عربستان از این سفر استثنا شده است برخی آن را نشانه بالا گرفتن اختلافات بین دو طرف می دانند.

در این میان دیدار السیسی از امارات در چارچوب ادامه گفت‌وگوهای مشورتی و هماهنگی مداوم دو کشور صورت می گیرد و بر این اساس قرار است درباره مسایل منطقه ای از جمله سوریه، عراق و گسترش تروریسم و مقابله با افکار افراطی در منطقه گفت‌وگو شود.

نکته قابل ملاحظه اینکه برخی رسانه های خبری از موضع مشترک امارات، هند و برخی کشورهای عربی دیگر با مصر در زمینه عملیات روسیه خبر داده بودند که سفر السیسی نیز در همین راستا انجام می شود.

اما فعالان سیاسی در این باره گفتند، السیسی ریاض را از سفر هفته جاری خود به منطقه مستثنی کرد زیرا اختلاف های دو کشور بیش از پیش شدت یافته است و سخنان سامح شکری وزیر خارجه مصر در حمایت از حمله روسیه به تروریست ها در سوریه نیز به این اختلافات دامن زد.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : ریاض از جدول سفر منطقه‌ای السیسی حذف شد

ریاض از جدول سفر منطقه‌ای السیسی حذف شد