چهار شنبه 30 خرداد 1397 15:35:34

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32487

تاریخ انتشار : 03/08/1394 - 09:34

نتانیاهو: فقط مسلمانان در مسجدالاقصی عبادت خواهند کرد

نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این رژیم به اجرای سیاست دیرینه اش مبنی بر عبادت مسلمانان، نه غیر مسلمانان، در مسجدالاقصی ادامه خواهد داد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، عاروتض شوع نوشت: 'بنیامین نتانیاهو' گفت: اسرائیل در تایید اهمیت مسجدالاقصی برای یهودیان، مسلمانان و مسیحیان، بار دیگر بر تعهد کلامی و لفظی اش به حفظ وضعیت موجود این مسجد تاکید می کند. ما بارها گفتیم که اسرائیل تصمیم ندارد این مسجد را تقسیم کند و با هرگونه تلاشی در این زمینه مخالفیم.

وی افزود: ما به اهمیت نقش ویژه اردن که در سال 1994 توافقنامه صلح با اسرائیل امضا کرد و نیز نقش تاریخی شاه عبدالله دوم واقفیم. اسرائیل به اجرای سیاست دیرینه اش مبنی بر عبادت مسلمانان، نه غیر مسلمانان، در مسجدالاقصی ادامه خواهد داد.

نتانیاهو خاطر نشان کرد: اسرائیل معتقد است کسی که به این مسجد می آید یا در آن عبادت می کند، باید در آرامش و فارغ از خشونت و تهدید و تحریک، از این مسجد بازدید و یا در آن عبادت کند. ما ضمن تضمین رفت و آمد نمازگزاران و بازدیدکنندگان مسالمت جو از این مسجد، نظم و امنیت عمومی آن را تامین خواهیم کرد.

وی همچنین از هماهنگی بیشتر بین مقامات اسرائیل و وقف اردن برای تضمین خویشتنداری نمازگزاران و بازدیدکنندگان این مسجد گفت و افزود: ما از درخواست اعاده فوری آرامش و همه اقدامات مناسب برای تضمین کاهش خشونت و بازگشت اوضاع به حالت عادی حمایت می کنیم.

اقدامات خشونت آمیز چند هفته اخیر نظامیان صهیونیست علیه فلسطینی ها در مسجدالاقصی خشم و محکومیت بین المللی و منطقه ای را به دنبال داشت.

'بان کی مون' دبیر کل سازمان ملل ضمن محکوم کردن این خشونت ها، طرفین را به حفظ خویشتنداری فراخواند.

پادشاه اردن به رژیم صهیونیستی هشدار داد که این اقدامات تاثیری منفی بر روابط اردن و این رژیم خواهد گذاشت.

خشونت های نظامیان صهیونیست تا کنون موجب شهادت بیش از 50 فلسطینی شده است.

 

منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : نتانیاهو: فقط مسلمانان در مسجدالاقصی عبادت خواهند کرد

 نتانیاهو: فقط مسلمانان در مسجدالاقصی عبادت خواهند کرد

  • پربازدیدترین ها