یکشنبه 03 تیر 1397 23:15:28

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32485

تاریخ انتشار : 03/08/1394 - 08:55

عملیات خاص نیروهای ویژه روسیه در سوریه

مقامات روسیه اعلام کردند که این کشور نیروهای ویژه خود را طی هفته های گذشته برای انجام عملیات خاص به سوریه اعزام کرده اند.

عملیات خاص نیروهای ویژه روسیه در سوریه

به گزارش سوادکوه آنلاین، پایگاه خبری مصری الیوم السابع نوشت: مقامات وزارت دفاع روسیه گفته اند که نیروهای ویژه روس برای اعزام به سوریه از اوکراین خارج شده اند.

الیوم السابع به نقل از روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال نوشت، یکی از مقامات بلند پایه غربی درهمین رابطه گفت که گردانی از نیروهای ویژه روسیه که اکنون در خاک سوریه مستقر شده اند از اوکراین آمده اند.

این مقام دفاعی آمریکایی که نامی از وی در این گزارش ذکر نشده گفت ماموریت این نیروها هماهنگی بین نیروهای سوری و هواپیماهای روسی برای اجرای عملیات هوایی است.

این مقام آمریکایی اشاره کرد که روس ها همکاری نزدیکی با نیروهای ارتش سوریه دارند و این در حالی است که وزارت دفاع روسیه از اظهار نظر در باره اینکه برخی از کارشناسان نظامی این کشور به سوری ها مشورت و آموزش کار با سلاح های ساخت روسیه می دهند، خودداری کرده است.

یک مقام مسئول وزارت دفاع روسیه هم گفت : درمیان نیروهای اعزامی به سوریه واحد (زاسلون) هم اعزام شده که برای حمایت ازتاسیسات دیپلماتیک و پرسنل آن آموزش دیده است.

این مقام روسی که نامش درگزارش ذکر نشده اعلام کرد بیش از20افسر اطلاعات نظامی روسی برای تماس با اطلاعات نظامی سوریه در این کشور حضور دارند.

این روزنامه به نقل از رابرت لی محقق مرکز بررسی های صنایع دفاعی در مسکو نوشت که حضور نیروهای زمینی روسیه در سوریه می تواند دقت حملات هوایی را افزایش دهد.

 

منبع : میزان
دیدگاه شما در مورد : عملیات خاص نیروهای ویژه روسیه در سوریه

عملیات خاص نیروهای ویژه روسیه در سوریه

  • پربازدیدترین ها