شنبه 25 آذر 1396 12:50:28

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32447

تاریخ انتشار : 02/08/1394 - 15:55

استقبال آوارگان سوری از حملات هوایی روسیه

اجرای حملات هوایی روسیه علیه مواضع تروریست‌ها در سوریه باعث افزایش روحیه آوارگان سوری ساکن در اردوگاهی در حومه شهر لاذقیه شده و این ساکنان اقدامات ولادیمیر پوتین در کشورشان و حملات هوایی مسکو را تحسین می‌کنند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این در حالی است که روسیه مذاکراتی را با آمریکا، ترکیه و عربستان در شهر وین انجام داده اما اختلافات آنها بر سر آینده بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه همچنان پابرجاست.

بمباران‌های هوایی روسیه علیه داعش در سوریه که عمدتاً از محل پایگاه هوایی حمیمیم در شهر لاذقیه صورت می‌گیرند باعث شد سوری‌هایی که در اردوگاه آوارگان در نزدیکی این شهر زندگی می‌کنند کمپین پوتین را تحسین کنند.

احمد عتان، یکی از ساکنان این اردوگاه که در ارتش سوریه خدمت کرده و در درگیری‌ها زخمی شد، می‌گوید: امیدوارم با کمک خلبانان روسیه، ارتش ما پیشروی کرده و تروریست‌ها را شکست دهد تا ما بتوانیم به خانه‌هایمان بازگردیم.

همچنین فاضله محمود نیسان، یکی دیگر از ساکنان این اردوگاه گفت، پسرش در ارتش خدمت کرده و خانواده او مجبور شدند از حملات تروریست‌ها فرار کنند.

این زن آواره می‌گوید که یکی از پاهایش را به دلیل بیماری در زمان سکونت در این اردوگاه از دست داده است.

اخیراً گروهی از خبرنگاران مستقر در مسکو در جریان یک تور سازماندهی‌شده توسط وزارت دفاع روسیه از این اردوگاه که در مجاورت یک استادیوم ورزشی است، دیدن کردند. در جریان این بازدید ساکنان شعار می‌دادند: «پوتین از تو متشکریم». 


منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : استقبال آوارگان سوری از حملات هوایی روسیه

 استقبال آوارگان سوری از حملات هوایی روسیه