یکشنبه 26 آذر 1396 23:06:56

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32446

تاریخ انتشار : 02/08/1394 - 15:36

ایندیپندنت: عربستان ظرف پنج سال آینده ورشکست می شود

صندوق بین المللی پول در گزارش اخیر خود با اشاره به اینکه عربستان 90 درصد از سرمایه سرانه خود را از طریق درآمدهای نفتی به دست می آورد، اعلام کرد: با توجه به این که ارزش کالایی چون نفت رفته رفته در حال کاهش است، انتظار می رود که این کشور تا پنج سال آینده در آستانه ورشکستگی قرار گیرد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از پایگاه خبری "ایندیپندنت"، صندوق بین المللی پول (آی ام اف) در گزارشی اعلام کرد ذخایر نقدی عربستان در حال سقوط است و بدلیل کاهش قیمت نفت، دارایی های مالی این کشور حداکثر تا پنج سال آینده تمام می شود.


بنابر این گزارش، در گزارش اقتصادی و مالی جهانی سازمان آی ام اف که هر سال در ماه اکتبر (مهر و آبان) منتشر می شود اعلام شد که بالانس مالی دولت عربستان در سال 2015 میلادی شاهد کاهش 21.6 درصدی خواهد بود و این رقم برای سال 2016 بالغ بر 19.4 درصد برآورد شده است.

 در حال حاضر عربستان سعودی 654.5 میلیارد دلار ذخایر خارجی دارد اما این سرمایه به سرعت در حال کاهش است.

الجزیره در گزارش خود نوشت: آژانس پولی عربستان نزدیک به 70 میلیارد دلار از موسسات مالی خارج از کشور خود برداشت کرده است و با کاهش قیمت نفت 73 میلیارد دلار متضرر شده است.

پیش تر در اوایل سال میلادی جاری، پادشاهی عربستان هزینه گزاف 32 میلیارد دلاری را صرف تاجگذاری شاه سلمان بن عبدالعزیز آل سعود کرده بود.

منبع : میزان
دیدگاه شما در مورد : ایندیپندنت: عربستان ظرف پنج سال آینده ورشکست می شود

ایندیپندنت: عربستان ظرف پنج سال آینده ورشکست می شود