شنبه 01 اردیبهشت 1397 08:18:20

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32434

تاریخ انتشار : 02/08/1394 - 11:54

تجاوز به زنان جنگ‌زده در مسیر حرکت به اروپا

سخنگوی کمیساریای عالی آوارگان سازمان ملل اعلام کرد زنان و کودکانی که راه به سوی اروپا را در پیش گرفته‌اند در بیشتر موارد مورد خشونت جنسی قرار می‌گیرند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از خبرگزاری فرانسه، "ملیسا فلمینگ،" سخنگوی کمیساریای عالی آوارگان سازمان ملل اعلام کرد: در روزهای اخیر شواهد زیادی به دست ما رسیده است حاکی از آنکه زنان و کودکانی که راه به سوی اروپا را در پیش گرفته اند مورد تجاوز جنسی قرار می گیرند و ما اکنون در نظر داریم درباره گستره آن تحقیق کنیم. این نهاد فعال درامور بشردوستانه وابسته به سازمان ملل، در همین راستا تصمیم گرفته است در این باره به کشورها هشدار دهد و از آنها بخواهد در این باره تحقیق کنند. 

 
این نهاد مستقر در ژنو سوییس که با هدف حمایت از آوارگان و یاری رسانی به آنها برای بازگشت و اسکان دوباره آنها در محل اصلی زندگی شان تلاش می کند، اعلام کرد زنان و کودکان تقریبا یک سوم، هزاران آواره ای را که تلاش می کنند خود را به اروپا برسانند، تشکیل می دهند. 
 
این نهاد کارشناسی سازمان ملل که در امور بشردوستانه مربوط به آوارگان و پناهندگان فعالیت می‌کند، خاطر نشان کرد بیشتر آوارگان از کشورهای سوریه، عراق و افغانستان هستند. 
 

منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : تجاوز به زنان جنگ‌زده در مسیر حرکت به اروپا

 تجاوز به زنان جنگ‌زده در مسیر حرکت به اروپا

  • پربازدیدترین ها