چهار شنبه 27 دی 1396 00:43:52

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32416

تاریخ انتشار : 01/08/1394 - 23:40

سخنرانی عاشورائی دبیرکل حزب الله:

حضور سید حسن نصرالله در جمع عزاداران بیروت+تصاویر

همزمان با شب عاشورای حسینی سید حسن نصرالله دبیر کل جنبش حزب الله لبنان با حضور در جمع عزاداران حسینی در مجتمع سید الشهداء ضاحیه بیروت به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش سوادکوه آنلاین،همزمان با شب عاشورای حسینی سید حسن نصرالله دبیر کل جنبش حزب الله لبنان با حضور در جمع عزاداران حسینی در مجتمع سید الشهداء واقع در منطقه "الرویس در ضاحیه بیروت" به ایراد سخنرانی پرداخت. نصرالله در ابتدای این سخنرانی از همه کسانی که در برگزاری مراسم عزداری امام حسین(ع) مشارکت داشتند تقدیر کرد و آنان را یاوران امام حسین نامید.

 
 
حضور سید حسن نصرالله در جمع عزاداران بیروت
 
وی همچنین تشکر ویژه‌ای از ارتش و نیروهای امنیتی برای تامین امنیت برگزاری این مراسم کرد و ابراز داشت که امشب قصد دارد به برخی از اصول مواضع و ارتباط آن با مسائل منطقه بپردازد. دبیر کل حزب الله با اشاره به اینکه آمریکا از قدرت به شکل هوشمندانه استفاده می‌کند، اظهار داشت که در آمریکا برای پی‌گیری اهدافش فرقی میان دولت‌ها ندارد بلکه روش‌هایشان با یکدیگر متفاوت است. دبیرکل حزب الله با بیان اینکه واشنگتن و کشورهای غربی استعمارگر از جمله فرانسه و انگلیس به دنبال هژمونی اقتصادی، سیاسی و نظامی بر منطقه‌اند اظهار داشت که آنها برای عملی کردن این هدف راهبردی دارند و برای آن نقشه بلند مدتی در نظر دارند.
 
 
حضور سید حسن نصرالله در جمع عزاداران بیروت
 
سید حسن نصرالله افزود: هدف آمریکا این است که همه ملت های منطقه تابع و تسلیم شده در برابر آمریکا باشند و اسرائیل را بپذیرند و اگر چنین نباشند جنگ علیه‌شان آغاز خواهد شد. وی با بیان اینکه آمریکا از ما می‌خواهد تا اسرائیل را بپذیریم و در غیر این صورت جنگ را به اشکال مختلف آغاز می‌کند، افزود: آنها (آمریکا و غرب) نفت و گاز و دیگر ثروت‌های منطقه را می‌خواهند، در ظاهر این ثروت در اختیار دولت های عربی و اسلامی است اما در واقع این دولت‌ها خودشان از تعیین قیمت نفت عاجز هستند.
 
 
حضور سید حسن نصرالله در جمع عزاداران بیروت
 
دبیرکل حزب الله اظهار داشت: آنها می‌خواهند کشورهایمان بازاری برای محصولاتشان باشد و طی این سال‌ها کشورهای مختلف عربی میلیاردها دلار از آنها سلاح خریدند چرا که آمریکا توسط صاحبان شرکت های نفتی و تسلیحاتی اداره می‌شود. وی با اشاره به اینکه آمریکا می‌خواهد کشورهای منطقه سیاست خارجی، امنیتی، اقتصادی و نفتی هماهنگ با واشنگتن داشته باشند، افزود: اسرائیل به تنهایی دلیلی برای هژمونی آمریکا نیست بلکه خودش ابزار این هژمونی است به همین دلیل در همه جا از حمایت واشنگتن برخوردار است و از آن در برابر هر حمله‌ای حمایت می‌شود. 
 
سید حسن نصرالله در ادامه تصریح کرد که اگر آمریکا تضعیف شود اسرائیل نمی‌تواند در این منطقه زندگی کند و ملت فلسطین هستند که دارند بار هژمونی آمریکا بر منطقه را می‌پردازند. وی با اشاره به اینکه آمریکایی هم در جنایات ارتش اسرائیل و بنیامین نتانیاهو هم دست هستند، گفت: در چارچوب طرح آمریکا در منطقه دولت اسلامی و عربی حق ندارد قوی باشد و هر دولت مستقلی  که به دنبال منافع ملتش باشد و تلاش کند به پیشرفت اقتصادی برسد، هدف جنگ آمریکا قرار خواهد گرفت.
 
وی با اشاره به اینکه تمام حرف‌های آمریکا درباره حقوق بشر و دموکراسی دروغ است چراکه سرشناس‌ترین دیکتاتورهای منطقه مورد حمایت ایالات متحده هستند، اظهار داشت که امریکا از فاسدترین نظام‌های سیاسی منطقه که نه قانون دارند، نه انتخابات، نه گردش نخبگان و نه آزادی، این بدان معناست که هرچه آمریکا از دموکراسی و انتخابات و حقوق بشر و مبارزه با فساد می‌زند دروغ و فریبکاری است و متاسفانه برخی ملت‌ها فریب این دروغ‌ها را خورده‌اند.
 
وی در ادامه با اشاره به جنجال آمریکا در منطقه علیه برنامه هسته‌ای ایران گفت: ببینید آمریکا با این برنامه چگونه برخورد کرد و زمانی که آمریکا بخواهد ملتی را هدف قرار دهد چگونه دروغ پردازی می‌کند تا ملت و رهبرانش را تسلیم کند. سید حسن نصرالله افزود: آمریکا می‌گفت که ایران دنبال سلاح اتمی است و پس از آن گفت که ایران این سلاح را ساخته و مخفی کرده است و براین اساس بر ایران فشار آورد تا ایران تسلیم شود و برای این هدف 13 سال دروغ گفتند.

منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : حضور سید حسن نصرالله در جمع عزاداران بیروت+تصاویر

حضور سید حسن نصرالله در جمع عزاداران بیروت+تصاویر