دوشنبه 27 آذر 1396 02:54:39

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32400

تاریخ انتشار : 01/08/1394 - 19:55

سه اصل منشور اخلاقی حزب کمونیست چین

رسانه‌های دولتی اعلام کردند حزب کمونیست چین اعضایش را از شکم پرستی، روابط جنسی نامشروع و نامناسب با دیگران و بازی گلف منع کرده است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، رسانه‌های دولتی روز پنج شنبه اعلام کردند حزب کمونیست چین اعضایش را از شکم پرستی، روابط جنسی نامشروع و نامناسب با دیگران و بازی گلف منع کرده است.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، اداره سیاسی حزب حاکم کمونیست چین قوانین جدید در خصوص حکومت و انضباط را اوایل ماه جاری میلادی تصویب کرده و این اقدامات را به عنوان کد اخلاقی که اعضای حزب کمونیست باید از آنها پیروی کنند، توصیف کرد.

به گفته خبرگزاری شینهوا اعضای حزب کمونیست در حال حاضر از روابط نامشروع منع شده‌اند اما این قانون جدید نسبت به روابط جنسی سخت گیرتر است.

این خبرگزاری افزود: بازی کردن گلف و خوردن و آشامیدن افراطی نیز برای اولین بار صریحا به عنوان نقض قوانین مطرح شدند.

این مقررات همچنین ایجاد دار و دسته در داخل حزب کمونیست و خویش و قوم پرستی را منع می‌کند.

شی‌ جینپینگ، رئیس جمهوری چین از سال 2012 میلادی که رهبری حزب کمونیست را به عهده گرفته اقدامات سخت گیرانه و ریاضتی را آغاز کرده و فساد را سرکوب کرده که به دنبال آن هزاران تن از مقامات از قدرت خلع شدند. اما منتقدان این کمپین را با هدف برکناری مخالفان شی‌جینپینگ از قدرت توصیف کردند.

در بحبوحه این سرکوب‌ها خرید اجناس لوکس و رفتن به رستوران‌های گرانقیمت نیز کاهش یافته است.این سند جزئیات تنبیه‌های در نظر گرفته برای نقض این قوانین جدید را مطرح نکرده است.


منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : سه اصل منشور اخلاقی حزب کمونیست چین

سه اصل منشور اخلاقی حزب کمونیست چین