جمعه 24 آذر 1396 13:29:17

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32389

تاریخ انتشار : 01/08/1394 - 16:15

یک نظامی اماراتی دیگر در «مارب» یمن کشته شد

یک نظامی اماراتی دیگر که ماه گذشته «مأرب» یمن زخمی شده بود، بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، یک نظامی اماراتی دیگر در «مأرب» یمن کشته شد. ارتش امارات اعلام کرد که یکی از سربازاتش که در سپتامبر گذشته طی یک حادثه در مأرب زخمی شده بود، بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش نام این سرباز، «حمود صالح العامری» است که با وجود درمان در آلمان، جان خود را از دست داد.

عربستان سعودی از ششم فروردین، بدون مجوز سازمان ملل و با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن به قدرت، این کشور را هدف حملات خود قرار داده است.

در این حملات تاکنون بیش از 6 هزار و 100 نفر کشته و حدود 14 هزار نفر زخمی شده‌اند.

در تهاجم عربستان به کشور فقیر یمن، نظامیانی از همپیمانان عرب ریاض به کار گرفته شده‌اند.

اواخر شهریور گذشته برخی منابع اعلام کردند که حدود 800 نظامی مصری وارد یمن شده‎اند. شبکه خبری الجزیره 15 شهریور گزارش داد حدود هزار تن از نیروهای نظامی قطر از گذرگاه مرزی الودیعه وارد استان مارب شده و به نیروهای عربستان سعودی و دیگر کشورهای ائتلاف ضد یمن ملحق شدند. گفته می‌شود این نیروها بیش از 200 خودروی زرهی، 30 بالگرد جنگنده آپاچی، مقادیر زیادی مهمات، سامانه‌های دفاع موشکی و یک سیستم مخابراتی بسیار پیشرفته همراه دارند. برخی گزارش‌‎های منتشر شده شمار نیروهای خارجی مستقر در یمن را حدود دو هزار نفر عنوان می‌کنند، این در حالی است که شبکه خبری الجزیره قطر شمار این نفرات را 10 هزار نفر اعلام کرده است.

ورود نیروهای خارجی جدید به یمن پس از آن صورت می‌گیرد که تنها در حمله موشکی یمنی‌ها به یک انبار اسلحه و مهمات در یکی از پایگاه‌های نیروهای ائتلاف عربی در استان مارب در13 شهریور گذشته، دست‌کم 45 نیروی اماراتی، 10 نیروی عربستانی و 5 نیروی بحرینی کشته شدند.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : یک نظامی اماراتی دیگر در «مارب» یمن کشته شد

یک نظامی اماراتی دیگر در «مارب» یمن کشته شد