پنج شنبه 31 خرداد 1397 18:12:35

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32364

تاریخ انتشار : 01/08/1394 - 08:55

حماس اظهارات نتانیاهو درباره مفتی قدس را محکوم کرد

جنبش مقاومت اسلامی (حماس) ادعاهای نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مورد مسئول دانستن مفتی فلسطینی در یهودی سوزی را محکوم و رد کرد.

حماس اظهارات نتانیاهو درباره مفتی قدس را محکوم کرد

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از خبرگزاری آناتولی، سامی ابو زهری سخنگوی حماس گفت: جنبش حماس این اتهام نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر تحریک هیتلر توسط حاج امین الحسینی مفتی قدس به یهودی سوزی را محکوم و رد می کند.

وی افزود: تناقض در روایت رژیم صهیونیستی از یهودی سوزی باعث ایجاد تردید در ماهیت ادعاهای این رژیم در مورد چنین حادثه ای می شود.

نتانیاهو روز سه شنبه در هفتاد و سومین کنفرانس صهیونیزم در قدس اشغالی مدعی شد که هیتلر نمی خواست یهودیان را بکشد و می خواست آنها را اخراج کند ولی حاج امین الحسینی مفتی وقت قدس، پیش هیتلر رفته و به وی گفته است، اگر آنها را اخراج کنی آنها به فلسطین خواهند آمد، بنابراین پرسیده با آنها چه کاری کنم، که الحسینی گفته است: آنها را بسوزان.

شیخ امین الحسینی در سال ۱۹۲۱ مفتی قدس و یکی از شخصیت های برجسته فلسطینی در آن زمان بوده است، وی در سال ۱۹۷۴ در قاهره از دنیا رفت.

از سوی دیگر از اول اکتبر جاری همزمان با شروع انتفاضه سوم فلسطین، دست کم ۵۴ فلسطینی به شهادت رسیده و صدها نفر دیگر در کرانه باختری، نوار غزه و قدس اشغالی زخمی شده اند.

وزارت بهداشت فلسطین با صدور بیانیه ای اعلام کرد: ۵۴ نفر از جمله ۱۲ کودک از زمان شروع انتفاضه جدید به شهادت رسیده اند و ۳۹۱ کودک دیگر زخمی شده اند.

در این بیانیه آمده است: اول اکتبر حدود ۱۹۰۰ شهروند با گلوله جنگی و پلاستکی زخمی شده اند و بیش از ۳۵۰۰ نفر دیگر در نتیجه استنشاق گاز اشک آور دچار اختناق و گرفتنی نقس شده اند.

 

منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : حماس اظهارات نتانیاهو درباره مفتی قدس را محکوم کرد

حماس اظهارات نتانیاهو درباره مفتی قدس را محکوم کرد

  • پربازدیدترین ها