سه شنبه 29 خرداد 1397 15:10:33

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 3228

تاریخ انتشار : 13/12/1392 - 07:41

اختصاصی/ با کاروان نور:

ستاره ای به نام حشمت

خود خدا می داند که الان احساس می کنم در حال رفتن به سوی اویم و بهترین ولذت بخش ترین لحظات تمام عمر و زندگیم همین لحظات است.

ستاره ای به نام حشمت

به گزارش سوادکوه آنلاین، سال1342، در یکی از روستاهای ازانده کودکی به دنیا آمد که  قلب افتخارات مردم آن روستا شد. نامش راحشمت الله نهادند. انس با قرآن و ائمه که درخانواده حشمت جاری و ساری بود او را نیز به این وادی کشاند و از دوران طفولیت او را سرسپرده و دل سپرده  اهل بیت کرد.

حشمت هرچقدربیشترمی بالید و درخت  وجودی اش تنومندترمی شد اعتقاداتش به ولایت بیشتر و بیشترمی شد وهمین عامل باعث شد فقر و تنگدستی را دستمایه صیقل روح وجان خود قرار دهد و از آن پلی برای وارستگی بسازد.

7سال اولیه را در مدرسه ابتدایی ازانده در مکتب عشق درس خواند و دوران راهنمایی و دبیرستان را به علت نبود مدارس راهنمایی و دبیرستان در زادگاهش، پل سفید سپری کرد.

سال های دبیرستان نیز سپری شد، حال آن کودک رنجورتبدیل به نوجوانی رعنا و رشید شده بود،بالیده بود، درمیان همسالانش  بسان خورشیدی درمیان ستارگان بود،آنقدرمهربان و رئوف می نمود که هرانسانی چه بزرگ و چه کوچک را به خود جلب می کرد.

سال ها پشت سال ها گذشت تا بلاخره طوفان انقلاب برپاشد، حشمت نیزهمپای این امت به مبارزه علیه این رژیم پرداخت، آنقدر خود را وقف مبارزه کرد تامجبورشد ترک تحصیل کند. از آن پس فعالیت های وسیعش را در حوزه های انجمن اسلامی شهر و روستا شروع کرد.

کتاب تاریخ انقلاب نیز یکی پس ازدیگری ورق می خورد. پیروزی انقلاب در سال57 در حشمت جوان روح تازه دمید، او هر روز بیشتر و بیشتر خود را وقف تذهیب نفس می کرد و شاید همین عامل باعث شد که با شروع جنگ تحمیلی شوروشوق دیگری در خود احساس کند.

وارد نظام شد و درکنار دو یار قسم خورده اش شهید علی رضایی و احمد محمودی به فراگرفتن فنون نظامی مشغول شد. چند مدتی را به اصرار دوستان و نیازروابط عمومی سپاه در پشت جبهه ها ماند اما دل عاشورایی اش طاقت ماندن نیاورد و بلاخره در11 خرداد61 جبهه غرب(نوسود) پذیرای این مبارز مرد بزرگ شد.

پس از یک ماه و 15 روز نبرد در آن منطقه به پل سفید بازگشت وبعد ازچند روز به جبهه جنوب اعزام شد و در مرحله پنجم عملیات رمضان خمپاره ای هلال ماه رویش را به دو نیم کرد، به بیمارستان اهواز منتقل شد اما پس از6 روز ماندن در دنیای فانی ندای حق را لبیک گفت و در 12 مردادماه به آرزوی دیرینش یعنی لقاء پروردگارش رسید.

 

گزیده ای ازوصیت نامه شهید حشمت الله خلیلی:

خود خدا می داند که الان احساس می کنم در حال رفتن به سوی اویم و بهترین ولذت بخش ترین لحظات تمام عمر و زندگیم همین لحظات است.

خدایا  اگر هزاران جان داشتم بخاطر رضای تو و در راه بت شکن قرنمان خمینی که همان راه اسلام عزیزاست می دادم.

شهدا را یاد کنید ولو با یک صلوات

 

نویسنده : سارا ربیعی

برای این پست 14 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر سه شنبه 13 اسفند 1392 - 12:36
  فاطمه خلیلی

  خیلی خوشحالم از این که هستند دوستانی که هرازگاهی از شهدا یاد می کنند.قطعا شهدا هم یادشان می کنند .انشااله .حشمت اله اسطوری ای بود که زود درخشید وزود به اوج رسید وکمالش زود هنگام بود.ممنون از از لطفتون (خواهر شهید حشمت اله)

  8 1
 • پاسخ به نظر سه شنبه 13 اسفند 1392 - 14:12
  سوادکوهی

  اگر حقیقت را بخواهی هنوز ظهر عاشورا به پایان نرسیده است ( شهید آوینی) انان که رفتند کار حسینی کردند انان که مانند باید کار زینبی کنند به امید انکه این راه ادامه یابد

  7 0
 • پاسخ به نظر سه شنبه 13 اسفند 1392 - 22:42
  حاجیان

  خدایا! توخودگفتی هرکه عاشق من باشدعاشقش خواهم بود وهرکه راعاشق باشم شهیدش خواهم کرد وخون بهای شهادتش رانیزخودخواهم پرداخت .باتقدیروتشکرازشما بااین باورکه هرگز این خدمات والطاف درپیشگاه شهدابی نصیب نخواهد ماند.(زن داداش شهید)

  13 0
 • پاسخ به نظر سه شنبه 13 اسفند 1392 - 23:29
  از طرف شهيد حشمت الله خليلي

  ( راوي ) : شفاعت ما به كساني كه ياد ما را زنده نگه ميدارند ميرسد. زنده باشيد و سرفراز : (اميد آن دارم كه شفاعت همه ي شهدا شامل حال شما گردn سركار خانم ربيعي )

  10 0
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 14 اسفند 1392 - 07:41
  عباس بخشی

  شهید حشمت الله ستاره ای بود که دیگر همتای او در این آسمان خاکی نخواهد درخشید. ممنون از ابراز ارادتی که به این شهید والا مقام نشان دادید.(خواهر زاده شهید)

  7 0
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 14 اسفند 1392 - 12:57
  حشمت الله خليلي

  درخواب عقل بوديم درزير سايه گل/بادبهارعشقت بيداركرد مارا سركارخانم ،ازاينكه مارابه ياد عموي شهيدمان انداختي متشكرم(حشمت الله خليلي برادرزاده شهيد)

  5 1
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 14 اسفند 1392 - 17:31
  سارا

  ازهمه دوستان بابت لطفشون تشکرمی کنم.

  3 2
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 14 اسفند 1392 - 22:35
  MerSad

  عـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــالی بودخانم ربیعی (Y)

  4 0
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 15 اسفند 1392 - 15:45
  مائده خلیلی ازاندهی

  "بارپروردگارا ! مارا در روز قیامت ، شرمنده شهدا قرار نده". از شهیدان مانده تنها جامه ای نام و امضا و وصیتنامه ای گر وصیتنامه ها را خواندایم پس چرا بين دو راهي مانده ايم از لطف شما بی نهایت ممنونم که با یادآوری خاطرات عموی عزیزم ما را خوشحال کردید. امیدوارم راه و یادش همیشه زنده و گرامی بماند. (برادرزاده شهید)

  5 0
 • پاسخ به نظر شنبه 22 آذر 1393 - 14:02
  زینب خلیلی ازاندهی ( برادرزاده شهید )

  عکس شهدا را می‌بینم، ولی عکس شهدا عمل می‌کنیم ... چرا ؟! آهای مایی که ادعا داریم ...

  2 0
 • پاسخ به نظر شنبه 22 آذر 1393 - 14:06
  فاطمه زهرا خلیلی ازاندهی ( برادر زاده شهید )

  ای شهیدان ، عشق مدیون شماست """هرچه ما داریم از خون شماست ای شقایق ها و ای آلاله ها """ دیدگانم دشت مفتون شماست . . .

  2 1
 • پاسخ به نظر سه شنبه 16 دی 1393 - 20:56
  امیر حسین

  ممنون خیلی جالب بود

  4 0
 • پاسخ به نظر جمعه 19 دی 1393 - 22:48
  برادر شهید(نوروز علی خلیلی)

  شهادت درخشان ترین وپر فروغ ترین فرهنگی است که دربلندای عزت وسرفرازی یک ملت جاودانه شد.خون شهید بنیان ستمگران را می سوزاند،پایمردی ومجاهدت وایثاررادردرون یک ملت رویش می دهد،همین است که شهیدان همواره در طول تا ریخ زنده اند.

  5 0
 • پاسخ به نظر یکشنبه 16 فروردین 1394 - 20:44
  مهدی رو شن گرزین

  به نام خدا .ما زنده از انیم که شهدا بجا گذاشته اند شهیدحشمت دررمضان بامظلوم دشت کر بلامشهورگردیده یادش گرامی باد .

  3 0
دیدگاه شما در مورد : ستاره ای به نام حشمت

ستاره ای به نام حشمت

 • پربازدیدترین ها