پنج شنبه 06 اردیبهشت 1397 21:50:55

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32266

تاریخ انتشار : 29/07/1394 - 15:53

آمریکا به عربستان ناو جنگی می فروشد

دولت آمریکا با فروش ناو جنگی به عربستان سعودی برای رقابت با ایران موافقت کرد.

سوادکوه- به نقل از خبرگزاری فرانسه، مسئولان ارشد آمریکا روز سه شنبه اعلام کردند دولت این کشور فروش چهار فروند ناو جنگی جدید را به عربستان، به ارزش 11 میلیارد دلار تصویب کرد.

در حالی که تنش های منطقه ای رو به فزونی گذاشته و ناوهای عربستان با کشتی های ایرانی در خلیج فارس روبرو می شوند، ریاض تلاش می کند تا ناوگان دریایی خود را روزآمد کند.

هر چند ابعاد چهار ناوی که عربستان از آمریکا خریداری می کند، تقریبا کوچک است، اما در آب های کم عمق، از تحرک بالایی برخوردار است. هر یک از این ناوها توانایی حمل چندین هزار موشک ضد هوایی و چندین موشک ضد کشتی را داراست.

قرار است کنگره آمریکا طرح فروش این ناوها را بررسی و موافقت نهایی خود را با این معامله نظامی اعلام کند.

به گفته آژانس دفاع، امنیت و همکاری آمریکا، فروش ناوهای جدید به عربستان به بهبود امنیت یکی از شرکای راهبردی آمریکا در منطقه می انجامد، کشوری که در عرصه سیاسی و اقتصادی خاور میانه، نیرویی باثبات بوده و خواهد بود.

اخیرا، تنش های منطقه افزایش یافته است: روسیه به حمایت نظامی بیشتر از سوریه پرداخته که یکی از رقبای سرسخت عربستان سعودی در منطقه به شمار می آید. مصر نیز، که متحد عربستان تلقی می شود، به تازگی دو ناو جنگی میسترال از فرانسه خریداری کرده که از قابلیت حمل بالگرد برخوردار است.

 

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : آمریکا به عربستان ناو جنگی می فروشد

آمریکا به عربستان ناو جنگی می فروشد

  • پربازدیدترین ها