شنبه 02 تیر 1397 10:50:55

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32262

تاریخ انتشار : 29/07/1394 - 14:32

آمریکا برای اولین بار در اروپا سامانه ضد موشک بالستیک تست کرد

نیروی دریایی آمریکا می‌گوید این کشور و متحدانش روز سه‌شنبه در سواحل اسکاتلند به تمرین مقابله با حملات موشک‌های بالستیک پرداخته‌اند.

آمریکا برای اولین بار در اروپا سامانه ضد موشک بالستیک تست کرد

سوادکوه- برای اولین بار آمریکا در اروپا دست به تمرین مقابله با حملات موشکی زد و آن را «اولین نمایش توانمندی در اروپا» توصیف کرد.

بنا بر اعلام نیروی دریایی آمریکا، در این تمرین که در سواحل اسکاتلند صورت گرفته، برای اولین بار خارج از آمریکا از موشک «استاندارد بلاک آی ای» ساخته شرکت «ریتئون» برای هدف قرار دادن یک موشک بالستیک در آسمان اروپا استفاده شده است.

در جریان این تمرین، یک کشتی هلندی موشک هدف را ردیابی کرده و اطلاعات آن را به «یو اس اس راس» از جمله کشتی‌های شبکه ناوبری «آگیس» نیروی دریایی آمریکا منتقل کرده است.

آمریکا، استرالیا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، نروژ، اسپانیا و انگلستان شرکت‌کنندگان در این رزمایش موشکی بوده‌اند.

هرچند این تمرین اندکی پس از حمله روسیه به مواضع داعش با استفاده از موشک کروز دوربرد «کالیبر» و همچنین آزمایش موفق موشک بالستیک «عماد» از سوی ایران، صورت می‌گیرد، اما مقامات آمریکایی می‌گویند این رزمایش از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی شده بود.

«ریکی الیسون» بیانگذار گروه موسوم به «ائتلاف حمایت از دفاع موشکی» در مورد این تمرین به خبرگزاری رویترز گفته است که موفقیت این تست موجب می‌شود تا نیاز واشنگتن به حضور گسترده کشتی‌هایش در دریای مدیترانه کاهش یابد. به گفته وی، آمریکا می‌تواند از این پس برای دریافت اطلاعات لازم جهت دفاع موشکی، روی کشتی‌های کشورهای متحد خود، حساب کند.

استقرار سامانه‌های دفاع موشکی در اروپا، که واشنگتن به بهانه مقابله با توان موشکی ایران و کره شمالی در دستور کار دارد، یکی از موارد مورد اختلاف میان آمریکا و روسیه است. ایالات متحده می‌گوید با وجود توافق هسته‌ای ایران و 1+5، برنامه خود برای استقرار این سامانه‌ها، ادامه خواهد داد.

 

 

 

منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : آمریکا برای اولین بار در اروپا سامانه ضد موشک بالستیک تست کرد

آمریکا برای اولین بار در اروپا سامانه ضد موشک بالستیک تست کرد

  • پربازدیدترین ها