شنبه 01 اردیبهشت 1397 14:25:03

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 32175

تاریخ انتشار : 27/07/1394 - 22:12

رئیس اداره ثبت احوال سوادکوه شمالی خبر داد

افزایش وفات و کاهش ازدواج در سوادکوه شمالی

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان سوادکوه شمالی از افزایش وفات و کاهش ازدواج در شش ماهه نخست سال 94 در این شهرستان خبر داد.

افزایش وفات و کاهش ازدواج در سوادکوه شمالی

مریم خاوری در گفت و گو با خبرنگار  سوادکوه آنلاین با اشاره به تحلیل وقایع حیاتی برای استفاده در برنامه‌ریزی‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی، گفت: وقایع حیاتی شامل 4 موضوع شامل ولادت، فوت، طلاق و ازدواج است.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان سوادکوه شمالی به بررسی ماهانه وقایع حیاتی و مقایسه با وضعیت ماه قبل و مدت مشابه سال قبل، افزود: تحلیل ماهانه وقایع حیاتی با استفاده از آمار موثق و فرمول‌های استاندارد انجام می‌گیرد.

وی با بیان وضعیت تولد، فوت و ازدواج در شهرستان سوادکوه شمالی خاطرنشان کرد: در شش ماه اول سال 94 جاری شاهد 129ولادت، 74 فوت و 53  ازدواج در این شهرستان بوده‌ایم که کهولت سن، بيماري قلبي عروقي ، سرطان و تصادف بیشترین علل وفات بوده است.

خاوری به افزایش وفات و کاهش ازدواج در شش ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در شش ماهه اول سال 94 شاهد افزایش وفات و کاهش ازدواج  در شهرستان سوادکوه شمالی بوده‌ایم.

عضو شورای اداری سوادکوه شمالی افزود: تعداد وفات شش ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10.4 درصد افزایش و ازدواج 15.9 درصد کاهش داشته است.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان سوادکوه شمالی با اشاره به گرايش والدين براي انتخاب نام های مذهبی تصریح کرد : طی بررسي  به عمل آمده در شش ماه اول سال جاری، برای دختران بر اساس رتبه بندی، اسامي مذهبی با ترکيبی متنوع از اسامی سنتی و اصيل ايرانی همچون فاطمه، نازنين زهرا، کيانا، رزا، بهار و برای پسران 99 درصد اسامی منتخب مذهبی همچون ابوالفضل، اميرعلی، عليرضا، اميرعباس و... يک درصد نیز اسامی اصيل ايرانی سهيل، هيراد برای نامگذاری استفاده شده است.دیدگاه شما در مورد : افزایش وفات و کاهش ازدواج در سوادکوه شمالی

افزایش وفات و کاهش ازدواج در سوادکوه شمالی

  • پربازدیدترین ها