دوشنبه 28 خرداد 1397 23:28:17

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32163

تاریخ انتشار : 27/07/1394 - 21:34

منت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روی سر مردم ایران+ عکس

"آلن ایر" سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا در پیامی توئیتری پذیرش برجام را تبریک گفت.

سوادکوه- باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا روز گذشته (یکشنبه 26 مهرماه) به وزرای امور خارجه، خزانه‌داری، تجارت و انرژی این کشور دستور داد تا اقدام‌های لازم برای لغو تحریم‌ها علیه ایران را انجام دهند.

آلن ایر، سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا با تبریک روز برجام در توئیتر خود نوشت:" روز پذیرشتان مبارک! - امروز «روز پذیرش» در چارچوب توافق برجام است،‌ یعنی روزی که همه طرف‌ها اقدام‌های لازم را برای رسیدن به روز اجرا شروع می‌کنند."
 

پیام تبریک توئیتری آلن ایر به ایرانیان+ عکس


در بیانیه کاخ سفید درباره پذیرش برجام آمده است: امروز روز مهمی برای جلوگیری ایران از دستیابی به سلاح هسته‌ای و تضمین ماهیت صرفا صلح آمیز برنامه هسته‌ای این کشور است».

در ادامه این بیانیه هم تاکید شد: «در روز پذیرش برجام همه طرفین ترتیبات لازم و آمادگیها برای اجرای تعهدات خود را اتخاذ خواهند کرد».کاخ سفید درباره تعهدات ایران هم اینطور اعلام کرده است: «ایران امروز گامهای لازم برای از بین بردن هزاران سانتریفیوژ و زیرساختهای مربوطه، کاهش ذخایر اوارنیوم از ۱۲۰۰۰ کیلوگرم به ۳۰۰ کیلوگرم، از بین بردن هسته راکتور اراک و پر کردن آن با سیمان را آغاز می‌کند.»

گفتنی است؛ کاخ سفید ساعتی پس از آنکه فرمان باراک اوباما درباره آمادگی برای برداشته شدن تحریم‌های ایران در راستای اجرای برجام،‌ بیانیه‌ای درباره «روز پذیرش برجام» منتشر کرد.

 


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : منت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روی سر مردم ایران+ عکس

منت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روی سر مردم ایران+ عکس

  • پربازدیدترین ها