دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 00:52:43

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32133

تاریخ انتشار : 27/07/1394 - 13:14

10پل بی نظیر در جهان + تصاویر

پل یک ساختار حمل یک مسیر، جاده، راه آهن و غیره در سراسر رودخانه، و یا هر مانع دیگر است. بسیاری از پل ها در سراسر جهان وجود دارد که برخی از آنها امکانات مهندسی ویژه ای دارند..

سوادکوه- در اینجا 10 پل منحصر به فرد ترین در جهان است.

پل شیشه ای قدم بر آسمان، کانادا
 
پل اسکای واک یکی از جاذبه های خیره کننده در پارک ملی جاسپر در کانادا است. با پنج دقیقه عبور از مسیر شیشه ای این پل منظره ای منحصر فرد از دره ای زیبا را در برابر دید بازدید کنندگان قرار می دهد. این پل شگفت انگیز به شما اجازه می دهد تا به معنای واقعی کلمه به مناظر گام به گام، در بالای دره سانواپتا  بر روی پلت فرم شیشه ای معلق برسید.
 
10پل بی نظیر در جهان+تصاویر
 
پل لنکاوی آسمان ، مالزی
 
10پل بی نظیر در جهان+تصاویر
 
این پل در ارتفاع 410 فوت (125 متر) با کابل برای عابرین پیاده به صورت منحنی در مالزی واقع شده است. 
 
باغ پل، انگلستان
 
10پل بی نظیر در جهان+تصاویر
 
این پل عابر پیاده بر روی رودخانه تیمز در لندن ساخته شده است. برنامه ریزی شده است به ویژگی های درختان و باغ ها. این پل با367 متر طول و 30 متر عرض در وسیع ترین نقطه آن با پوشش گیاهی منحصر به فرد ساخته شده است.
 پل گیتسزهد میلنیوم
 
10پل بی نظیر در جهان+تصاویر
 
10پل بی نظیر در جهان+تصاویر
 
پل گیتز‌هد با طراحی پلی متحرک برروی رود تاین در نیوکاسل ساخته شد. این پل باید به گونه‌ای می‌بود که به کشتی‌ها اجازه عبور و مرور می‌داد درحالی که چشم‌انداز پل‌های نزدیک و یا فعالیت‌های فرهنگی که در حاشیه‌های رودخانه انجام می‌شوند را مسدود نمی‌کرد. طرح نهایی از سیستم چرخشی منحصر‌به‌فردی برخوردار است. این پل از دو قوس فولادی ساخته شده‌است،‌ در وضعیت پایین،‌ بخش پیاده‌روی این پل که برای دوچرخه‌سواری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد،پایین و رو به آب قرار می‌گیرد. زمانی که پل باید در وضعیت بالا قرار بگیرد، هشت موتور الکتریکی هر دو قوس را مانند یک ساختار یکپارچه و مستحکم حرکت می‌دهند،‌ با پایین آمدن یکی از قوس‌ها،‌ دیگری به سمت بالا کشیده می‌شود. این پل 126 متری در سال 2000 افتتاح شد. 
 
موج دار پل، چین
 
10پل بی نظیر در جهان+تصاویر
 
این پل سینوسی یک شاهکار مهندسی است. معماری متمایز آن است جلب توجه بسیاری از مهندسان در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. پل موبیوس مانند نوار سبک و برای عابر پیاده با طول150 مترو ارتفاع 24 متر بر روی رودخانه مکسی ساخته شده است، این پل دارای انواع مسیرها در سطوح مختلف است. این پل به پادشاه اژدها رودخانه بندر در چانگشا، چین را پوشش می دهد.
 
 
پل مارپیچ ، سنگاپور
10پل بی نظیر در جهان+تصاویر
 
این پل فولادی بر روی رودخانه ی سنگاپورساخته شده  که طرح آن از ساختار دی ان ای الهام گرفته شده است . این پل عابر پیاده مرکز مارینا با مارینا جنوبی در منطقه خلیج مارینا در سنگاپور مرتبط می کند.
 
پل فالکرک چرخان، اسکاتلند
 
10پل بی نظیر در جهان+تصاویر
 
این پل تنها بالابر قایق چرخان در جهان است که در اسکاتلند قرار دارد  این بالابر برای متصل کردن دو کانال فورث  و کلاید به یکدیگر استفاده می شود این پل یکی از شاهکار های مهندسی جهان و 
همچنین یکی از جاذبه های گردشگری در اسکاتلند به حساب می آید.
هندرسون امواج، سنگاپور
 
 
10پل بی نظیر در جهان+تصاویر
 
این پل بصورت امواج به طول 274 متر طراحی شده است و36 متر ارتفاع دارد امواج هندرسون از فولاد و چوب ساخته شده است که فولاد برای مقاصد ساختاری و استحکام استفاده گردیده این پل یکی از زیبا ترین پل ها برای عبور عابرین پیاده در سنگاپور ساخته شده است.
پل دوحه ، قطر
 
10پل بی نظیر در جهان+تصاویر
 
10پل بی نظیر در جهان+تصاویر
 
پل شرق متشکل از سه پل به هم پیوسته که در خلیج فارس واقع شده و مسافتی قریب به ده کیلومتر از این آبها را در بر میگیرد.
این پل منطقه فرهنگی شهر واقع در شمال را به غرب خلیج ،جایی که فرودگاه بین المللی حمد و در واقع منطقه تجاری واقع شده متصل می کند.پل ها به نحوی طراحی شده اند که هر یک از باندهای آنها گنجایش عبور 2000 ماشین در ساعت را داشته باشند ، همچنین برای مدیریت کردن ترافیک و روان ساختن آن ، مجموعه ای از تونل های زیر آب هم در نظر گرفته شده است.
 
پل رولینگ ، انگلستان
 
10پل بی نظیر در جهان+تصاویر
 
 
10پل بی نظیر در جهان+تصاویر
 
این پل منحصر به فرد در پدینگتون لندن قرار دارد این پل بسیار متمایز از از پل هایست که تا کنون دیده ایم  از ویژگی های این پل آن است که فقط در جمعه باز می شود و در دیگر ایام هفته بصورت دایره ای در می آید  این پل در سال ۲۰۰۴ توسط توماس هترویک طراحی شده است.
این پیچش یا حلقه زنی پل متحرک بخشی از دفتر و توسعه خرده فروشی پروژه گراند کانال اتحادیه در حوضه پدینگتون لندن است. این هشت بخش مثلثی لولایی در سطح گردشگاه تشکیل میشود.

 


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : 10پل بی نظیر در جهان + تصاویر

10پل بی نظیر در جهان + تصاویر

  • پربازدیدترین ها