جمعه 24 آذر 1396 08:03:42

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 3213

تاریخ انتشار : 12/12/1392 - 16:14

اختصاصی/ کمال علیپور در گفتگو با سوادکوه آنلاین خبر داد:

اختصاص 20 درصد از منابع ریالی صندوق توسعه ملی به بخش خصوصی

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار تصریح کرد:امسال باتوجه به شعاراقتصاد مقاومتی برای اولین بار20%ازمنابع ارزی ریالی صندوق توسعه ملی به بخش خصوصی تعلق گرفته است.

اختصاص 20 درصد از منابع ریالی صندوق توسعه ملی به بخش خصوصی

کمال علیپور در مصاحبه باخبرنگار سوادکوه آنلاین اظهارداشت: باتوجه به فرمایش مقام معظم رهبری و تاکید ایشان به اقتصاد مقاومتی  امسال برای اولین بار20% از منابع ارزی ریالی صندوق توسعه ملی به بخش خصوصی تعلق گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: مهمترین راهکار در بحث اقتصاد مقاومتی ، توجه به مولفه های  داخلی به خصوص در بخش تولیدات ملی است.

علیپور گفت: باتوجه به نکاتی که مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی ارائه دادند بیشترین نگاه مسئولان  به ویژه  در این شهرستان باید به شهرک های صنعتی، بخش کشاورزی  و دامداری باشد و مشکلات این حوزه ها رسیدگی شود تا از این طریق به خودکفایی در تولیدات ملی برسیم.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار در ادامه افزود: مهمترین کار شورای  اداری شهرستان باید تسهیل در امکانات، نظارت جدی در تولیدات و توجه روزافزون به شهرک های صنعتی باشد تا بتوان تولیدات داخلی را توسعه بخشید.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تشریح کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت نیست، معنای این نوع اقتصاد دربطن آن نهفته است،اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصادی که رو به توسعه وپیشرفت باشد اما نه با سر شکستگی و ذلت، بلکه اقتصاد کشور باید با قدرت رو به سمت توسعه و پیشرفت حرکت کند وحمایت از تولیدکنندگان داخلی یکی از مهمترین گام های رسیدن به چنین اقتصادی است.

عضو کمیسیون عمران مجلس ابراز داشت:امسال مسئولان جهت نگاه خود را بیشتر به بخش خصوصی منعطف کرده اند و بودجه ای در حدود 20 تا 30 هزارمیلیارد تومان ازصندوق توسعه ملی را به این حوزه تخصیص داده اند.

رئیس کمیته راه و ترابری مجلس تاکید کرد: تنها زمانی کشور دربخش تولیدات ملی به خودکفایی  و شعار اقتصاد مقاومتی به تحقق می رسد که مدیران اجرایی برنامه هایشان را شفاف سازی کنند و با استفاده ازصندوق توسعه ملی بخش تولیدات داخلی را توسعه دهند.دیدگاه شما در مورد : اختصاص 20 درصد از منابع ریالی صندوق توسعه ملی به بخش خصوصی

اختصاص 20 درصد از منابع ریالی صندوق توسعه ملی به بخش خصوصی