چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 07:27:58

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32066

تاریخ انتشار : 26/07/1394 - 10:52

معرفی اولین کشور عاری از سوخت فسیلی در دنیا

دولت سوئد از مدت ها پیش طرح روی آوردن به انرژی های تجدیدپذیر را دنبال می کند و حالا این کشور در تلاش است تا لقب نخستین کشوری را بگیرد که دیگر در آن استفاده ای از سوخت های فسیلی و آلاینده نمی شود.

معرفی اولین کشور عاری از سوخت فسیلی در دنیا

سوادکوه- در این راستا سوئد اعلام کرده که در حال فراهم ساختن زمینه لازم جهت توسعه اقداماتی است که دستیابی به این هدف مهم زیست محیطی را امکانپذیر می سازد.

بر اساس آنچه که در بودجه سال ۲۰۱۶ سوئد در زمینه سرمایه گذاری در آینده این کشور آمده است، بالغ بر ۵۴۶ میلیون دلار دیگر به جز منابع مالی که پیشتر در نظر گرفته شده بود در حوزه انرژی های تجدیدپذیر و همچنین مقابله با تغییرات جوی در نظر گرفته می شود. بدین ترتیب می توان گفت سوئد تجارت پاکی را آغاز کرده که نتایج مثبت آن در سالهای آتی نمایان خواهد شد.

تمامی این برنامه ها با هدف تبدیل کردن سوئد به نخستین کشوری است که هیچگونه وابستگی به سوختهای فسیلی نداشته باشد.

سوئد در سال گذشته نزدیک به دو سوم از الکتریسیته مورد نیاز خود را از طریق سیستم های پاک و یا کمتر متکی به سوخت های فسیلی تأمین کرده بود.

این کشور در نظر دارد تا در آینده نزدیک تمامی تأسیسات تولید برق مبتنی بر سوخت های فسیلی خود را تعطیل کند و به همین دلیل برنامه کاهش استفاده از این سوختها تا سال ۲۰۲۰ را دنبال می کند.

 

 

منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : معرفی اولین کشور عاری از سوخت فسیلی در دنیا

معرفی اولین کشور عاری از سوخت فسیلی در دنیا

  • پربازدیدترین ها