سه شنبه 29 خرداد 1397 08:56:27

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 32047

تاریخ انتشار : 25/07/1394 - 20:35

همزمان با سومین روز عزای سرور و سالار شهيدان حضرت امام حسين (ع) برگزار شد

مراسم گرامیداشت شهادت سردار همدانی در سوادکوه+تصاویر

همزمان با سومین روز عزای سرور و سالار شهيدان حضرت امام حسين (ع) مراسم گرامیداشت شهادت سردار همدانی در سوادکوه برگزار شد.

مراسم گرامیداشت شهادت سردار همدانی در سوادکوه+تصاویر

به گزارش سوادکوه آنلاین همزمان با سومین روز عزای سرور و سالار شهيدان حضرت امام حسين (ع) مراسم گرامیداشت شهادت سردار همدانی با حضور رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مازندران، جمعی از مسئولان شهرستان، نیروهای نظامی و انتظامی، کارکنان ادارت و نهادها و بسیجیان سوادکوه در حسینیه سپاه این شهرستان  برگزار شد.

حجت الاسلام مجتهد زاده با تسلیت به مناسبت ایام محرم و با اشاره به نقش عزاداران در نهضت عاشورا، اظهار کرد: امروز عزاداران حسینی حامیان ابقایی نهضت عاشورا و ادامه دهنده راه مبلغ بزرگ کربلا حضرت زینب (س) هستند.

وی با اشاره به ابعاد مختلف حادثه عاشورا گفت: کاروان کربلا دو بخش داشت، کاروان شهادتی که امام حسین(ع) و 72 تن از یارانش با شهادتشان نهضت عاشورا را بوجود آوردند و کاروان رسالتی که حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) بودند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مازندران سپس با عرض تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت سردار حسین همدانی اظهار داشت: این فرزند برومند، مخلص، مجاهد و مقاوم از ابتدای روزهای انقلاب تا به امروز به دفاع از نظام پرداخت  و به فیض شهادت نائل آمد.

این مقام مسئول در سخنانی به تشریح ابعاد شخصیتی سردار همدانی و ویژگی های ایشان پرداخت و اظهار داشت: این سردار رشید اسلام دلبستگی های مادی را رها کرد و جانش را در راه خدا، اسلام و دفاع از حریم آل الله فدا کرد.

وی تاکید کرد: امروز دفاع از اعتقادات محصور به مرزهای جغرافیایی نیست و در هر عرصه‌ای باید آماده جان‌فشانی در این مسیر بود.

مجتهد زاده با اشاره به تشییع باشکوه سردار همدانی اظهار کرد: وداع مردم با پیکر این شهید گرانقدر نشان از قدرشناسی ملت ایران و جایگاه رفیع شهادت است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مازندران در پایان با اشاره به فاجعه منا گفت: کشته شدگان فاجعه منا هم ردیف شهدا هستند چون برای اجرای احکام دین و رمی جمرات مورد هجمه قرار گرفتند.

گفتنی است ذکر مصیبت، مرثیه‌خوانی و سینه زنی در عزای سرور و سالار شهيدان حضرت امام حسين (ع) و یاران با وفایش از دیگر برنامه های این مراسم بود.
Errn : 003

در حال حاضر مشکلی در رابطه با تنظیمات بانک اطلاعاتی وجود دارد!!!

لطفا دقایقی دیگر سعی کنید.

باتشکر.

Site Admin