دوشنبه 04 تیر 1397 16:08:57

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 32046

تاریخ انتشار : 25/07/1394 - 17:29

برخورد غیرطبیعی با یک رخداد طبیعی

نیامدن مردم و عصبانیت برخی مسئولان مازندران!!!

استقبال از مقامات به‌ویژه رئیس جمهور در سفرهای استانی از سوی مردم، چیزی نیست که بتوان بابت آن از کسی بازخواست کرد و به‌دلیل عدم استقبال مردم، مقام یا مسئولی را مورد استنطاق یا توبیخ قرار داد آنچنانکه این روزها در مازندران نقل بحث محافل است.

نیامدن مردم و عصبانیت برخی مسئولان مازندران!!!

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، برای سفر دکتر روحانی به مازندران که در چند نوبت به تعویق افتاده بود، از انصاف نگذشته، مسئولان استان با اعلام مکرر و تبلیغ این سفر و با ایجاد ستاد استقبال، حداکثر تلاش خود را برای ایجاد ترغیب عمومی به‌عمل آوردند و هیچ شهر و جاده‌های

 
از حق و انصاف نگذریم، مسئولان تلاش‌های خود را در آگاه‌سازی مردم مازندران به‌منظور حضور گسترده در مراسم استقبال از آقای رئیس جمهور انجام دادند.
 

بین‌شهری را نمی‌شد نشان آورد که بنر استقبال از آقای رئیس جمهور از چند روز مانده بود به سفر، بر بیلبوردها و تیرهای برق و پل‌های عابر پیاده و ... نصب نشده باشد.

حتی مسئولان و فرمانداران به‌گونه‌ای سازماندهی کرده بودند تا مردم را از نقاط مختلف استان با اتوبوس‌های رایگان به مرکز استان برای استقبال از رئیس جمهور بیاورند.

از حق و انصاف نگذریم، مسئولان تلاش‌های خود را در آگاه‌سازی مردم مازندران به‌منظور حضور گسترده در مراسم استقبال از آقای رئیس جمهور انجام دادند و در این راه، واقعاً کم‌کاری مشاهده نشد، اما وقتی که مردم به هر دلیلی نتوانستند رضایت مسئولان را در استقبال به‌دست آورند، آیا به‌جای برخورد منطقی با این موضوع، باید حاشیه‌سازی کرد؟ در این ارتباط توجه به چند نکته لازم به‌نظر می‌رسد:


زور که نیست، نیامدند

در محافل اداری و بین مسئولان ذی‌ربط، به جای دیدن واقعیت عدم استقبال قابل انتظار، 

 
حال که سفر به پایان رسید، تمرکز عده‌ای از مسئولان بر روی این موضوع، نتیجه‌ای جز هرزروی نیرو و تضییع انرژی و ایجاد کدورت و دلخوری‌ها نخواهد داشت.
 

حاشیه‌هایی مطرح می‌شود که متهم کردن این و آن و به گردن رسانه‌ها انداختن و ... از جمله آنها است.

مشاهده چندباره عکس‌ها و فیلم‌های مربوط به استقبال مردم مازندران از آقای رئیس جمهور نشان می‌دهد آنچنانکه مسئولان مربوطه برنامه‌ریزی کرده و انتظار داشتند، انتظارشان برآورده نشد و مردم مازندران حال به هر دلیلی، از مراسم ورود دکتر روحانی به استان‌شان استقبال نکردند.

حال که سفر به پایان رسید، تمرکز عده‌ای از مسئولان بر روی این موضوع، نتیجه‌ای جز هرزروی نیرو و تضییع انرژی و ایجاد کدورت و دلخوری‌ها نخواهد داشت.

محور قرار دادن و برجسته کردن موضوع عدم استقبال مورد انتظار، حساس کردن مردم و مهمانان بویژه آقای رئیس جمهور را در پی خواهد داشت که نگاه مثبت و راهگشایی را به‌وجود نخواهد آورد.


استقبال، اقناعی است نه اجباری

به صحنه آمدن مردم، فرآیندی است که یک شبه به‌وجود نمی‌آید بلکه نتیجه یک فرایند میان‌مدت 

 
به صحنه آمدن مردم، فرآیندی است که یک شبه به‌وجود نمی‌آید بلکه نتیجه یک فرایند میان‌مدت و بلندمدت است.
 

و بلندمدت است، نمی‌توان با ابزارهای تبلیغاتی و بمباران تبلیغی و پروپگاندا، آنهم در ارتباط با ملت بزرگ ایران و مردم خوب و فهیم مازندران، نبض رفتاری آنها را در دست گرفت و به هر نحوی آنها را مدیریت کرد.

برای این مردم هوشیار، ملاک و معیارهایی وجود دارد که بر آن اساس نوع رفتار خود را تنظیم می‌کنند، حال می‌خواهد به ذائقه مسئولان خوش بیاید یا موجب عصبیت آنها شود، واقعاً باید به نظرات مردم احترام گذارد و از آن، درس آموخت.

طبیعی است آنکه باید درصدد اصلاح خود برآید، این مسئولان هستند تا راه را برای مردم هم هموار کنند.


نگاه توأم با حوصله مردم

مردم مازندران همانند مردم سایر استان‌ها از سفر هیئت دولت و شخص رئیس جمهور انتظار گشایش امور و رفع تنگناها و معضلات 

 
مردم مازندران همانند مردم سایر استان‌ها از سفر هیئت دولت و شخص رئیس جمهور انتظار گشایش امور و رفع تنگناها و معضلات کشور و خود را از دولت و مسئولان استان دارند.
 

کشور و خود را از دولت و مسئولان استان دارند.

در شرایطی که مازندرانی‌ها بارها طی سال‌های اخیر و حتی چند روز قبل از سفر دکتر روحانی متحمل خسارات زیاد ناشی از سیل و طوفان شده بودند و مکرر نیز عدم همکاری دولت در جبران خسارات خود را تجربه کردند، آیا نباید یکی از دلایل عدم استقبال آنها از سفر رئیس جمهور را در این مسائل جست‌وجو کرد، و این همان چیزی است که خود مردم در مصاحبه با رسانه‌ها مطرح می‌کنند. 

در این ارتباط، حرف زیاد است که در جایش قابل طرح است.


لطفاً اشتباهات خود را به گردن بگیرید

این که عکس‌ها و فیلم‌های استقبال انکار شوند و یا متهم به فتوشاپی شوند، مشکلی حل نمی‌شود، حتی اگر این و آن را هم توبیخ کنید و گناه نیامدن مردم را به گردن دیگران بیاندازید، باز هم باید گفت که صورت مسئله را به‌خوبی اندیشه نکرده‌اید.

همان‌طور که اشاره شد، آمدن و نیامدن مردم به فاکتورهای متعددی برمی‌گردد که نه در یک روز و یک‌سال، که طی حداقل یک‌دوره ریاست جمهوری شکل می‌گیرد، 

 
آقای استاندار نیز حداقل باید از نطق خود در قبل از سخنرانی آقای رئیس جمهور در ورزشگاه شهید متقی ساری به مردم توضیح دهد و آنها را توجیه کند.
 

از این مسائل که بگذریم، باید به عملکرد استانی برخی از مدیران که کارشان ارتباط مستقیم با مردم و تنظیم سطح رضایتمندی آنان دارد، نیز اشاره کرد.

اگر قرار است مردم به صداقت مسئولان ایمان بیاورند و برای دفعات دیگر، انتظارات را برآورده کنند، جا دارد مسئولان کشوری به‌ویژه مسئولان استان مازندران با بررسی و بیان صادقانه عملکرد و کاستی‌های خود، از مردم پوزش بطلبند و قول جبران را بدهند که از همه انرژی خود برای خدمت خالصانه به مردم بهره گیرند. 

در همین راستا، آقای استاندار نیز حداقل باید از نطق خود در قبل از سخنرانی آقای رئیس جمهور در ورزشگاه شهید متقی ساری به مردم توضیح دهد و آنها را توجیه کند.

بدون تردید اثر این برخورد صادقانه، اعتقاد و اعتماد مردم به مسئولان متواضع و با سعه‌صدر خود خواهد بود.

 

در فیلم زیر به وضوح مشخص است که رئیس جمهور در حال سخنرانی بوده و دانش‎آموزان در حال هیاهو هستند و این هم جمعیت شما ...

 دیدگاه شما در مورد : نیامدن مردم و عصبانیت برخی مسئولان مازندران!!!

نیامدن مردم و عصبانیت برخی مسئولان مازندران!!!

  • پربازدیدترین ها