جمعه 01 تیر 1397 13:34:46

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32001

تاریخ انتشار : 25/07/1394 - 09:11

اوباما: بر سر سوریه اختلافات اساسی با پوتین داریم

رییس جمهوری آمریکا گفت تنها نقطه تفاهم میان آمریکا وروسیه در مورد سوریه چگونگی اجتناب از وقوع برخورد ناخواسته میان جنگنده ها است ودو کشور در مورد مبانی تحقق صلح اختلاف نظر دارند.

اوباما: بر سر سوریه اختلافات اساسی با پوتین داریم

سوادکوه- رویترز نوشت: اوباما بعد از دیدار با «پاک کوئن های» رئیس جمهور کره جنوبی در یک نشست خبری گفت: جنگ داخلی سوریه باعث جذب عناصر افراطی می شود و تنها از طریق راه حل سیاسی که متضمن تشکیل دولت قانونی باشد، می توان مانع از ورود این عناصر شد.

وی افزود: در مورد استراتژی و راهبرد در سوریه با روسیه تفاهم فکری وجود ندارد و این امر نشان دهنده وجود اختلاف اساسی ما با ولادیمیر پوتین در مورد سرنوشت بشار اسد رئیس جمهور سوریه است.

اوباما ادامه داد: پوتین معتقد است اگر به اقدامات پنج سال گذشته خود یعنی حمایت از نظام اسد ادامه دهد، مشکل حل خواهد شد.

رییس جمهور آمریکا با بیان اینکه به تداوم مبارزه با گروهک داعش و دیگر گروه های افراطی باور دارد، افزود: جنگ داخلی تنها زمانی پایان می یابد که به یک روند سیاسی و دولت مشروع در داخل سوریه دست یابیم.

وی گفت: تنها نقطه تفاهم با روسیه چگونگی اجتناب از برخورد ناخواسته میان جنگنده هایمان در آسمان سوریه است که در این مورد به تفاهم و کانال های ارتباطی رسیده ایم.

اوباما تصریح کرد: نشست ایران، روسیه، ترکیه و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و تمام طرف های ذی ربط و اذعان به انتقال سیاسی ضروری است و اگر ما به پایان دادن به بحران انسانی و نجات کشور یکپارچه سوریه معتقد باشیم، چنین راه حلی اجتناب ناپذیر است.

رئیس جمهوری آمریکا ابراز امیدواری کرد که در صورت تداوم مذاکرات میان طرف های ذی ربط، پیشرفت حاصل شود.


منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : اوباما: بر سر سوریه اختلافات اساسی با پوتین داریم

اوباما: بر سر سوریه اختلافات اساسی با پوتین داریم

  • پربازدیدترین ها