سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 11:12:36

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31969

تاریخ انتشار : 24/07/1394 - 18:11

هشدار پلیس آگاهی تهران درباره یک مجرم+ عکس

پلیس آگاهی پایتخت با انتشار عکس مجرم سابقه‌داری که با جعل حواله‌های بانکی، اقدام به کلاهبرداری از ده‌ها نفر کرده بود، از همشهریان خواست تا در صورت هرگونه شکایت از این متهم، شکایت خود را به پایگاه هفتم پلیس آگاهی گزارش دهند.

سوادکوه- به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، روز اول مرداد ماه فردی با مراجعه به دادسرای ناحیه 12 تهران اعلام داشت که شخص ناشناسی به عنوان خریدار لوازم خودرو با او تماس گرفته و به شیوه ارائه حوال جعلی اقدام به کلاهبرداری از وی کرده است. 
 
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جعل و کلاهبرداری و به دستور شعبه پانزدهم بازپرسی دادسرای ناحیه 12 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

هشدار پلیس آگاهی تهران درباره یک مجرم+ عکس

 
مالباخته پس از حضور در پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش شخص ناشناسی با تلفن همراه من تماس گرفت و درخواست خرید مقداری لوازم خودرو (از نوع تسمه پروانه) به قیمت تقریبی 14 میلیون تومان را کرد؛ در این میان من به وی عنوان کردم که تنها به صورت نقدی معامله کرده و حاضر به انجام معامله در قالب چک نیستم که این شخص موافقت کرده و شماره حساب مرا گرفت. بعد از گذشت نزدیک به 45 دقیقه، این شخص مجدداً با من تماس گرفت و مدعی شد که پول را حواله کرده است؛ بنده نیز لوازم خودرو را به وسیله یک دستگاه خودرو وانت برای خریدار فرستاده و به راننده وانت تأکید کردم که تنها در صورت دریافت حواله بانکی نسبت به تحویل بار اقدام کند که در زمان تحویل بار، راننده وانت با من تماس گرفت و عنوان داشت که حواله بانکی را دریافت کرده است؛ نهایتاً راننده وانت، لوازم خودرو را تحویل داد و حواله بانکی را برای من آورد؛ اما پس از مراجه به بانک متوجه شدم که حواله جعلی است. 
 
در تحقیقات از راننده وانت که نسبت به تحویل لوازم خودرو اقدام کرده بود، وی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در زمان تحویل بار تسمه پروانه‌ها به شخصی حدوداً 30 ساله، به نحوه رفتار او مشکوک شدم؛ در یک لحظه و در حالیکه این شخص در حال مکالمه با گوشی تلفن همراهش بود، اقدام به گرفتن تصویر وی کردم. 
 
با به دست آمدن تصویر متهم پرونده، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی با بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه‌دار موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه‌دار به نام «مسعود . ر» (31 ساله) شدند که پیش از این نیز به اتهام کلاهبرداری دستگیر شده بود. 
 
با شناسایی هویت متهم، کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه وی در منطقه آریاشهر و دستگیری او شدند؛ «مسعود . ر» پس از دستگیری، مجبور به اعتراف شد و در خصوص شیوه و شگرد انجام کلاهبرداری‌های خود به کارآگاهان گفت: با مراجعه به سایت دیوار اقدام به شناسایی افرادی می‌کردم که قصد فروش اموال خود را داشتند و در ادامه تحت عنوان خریدار با آنها تماس می‌گرفتم؛ پس از توافق بر سر قیمت خرید، شماره حساب را گرفته و پس از جعل حواله بانکی و در زمان غیر اداری مجدداً تماس می‌گرفتم و با طرح این ادعا که پول را به حساب حواله کردم، درخواست می‌کردم تا اجناس خریداری شده را برایم از طریق پیک و یا آژانس ارسال کنند؛ در زمان تحویل نیز، حواله جعلی را به راننده پیک یا آژانس تحویل داده و اجناس را تحویل می‌گرفتم. 
 
سرهنگ کارآگاه شمس الدین  میرزکی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ده‌ها فقره کلاهبرداری و شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگانی که همگی آنها به همین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند و با توجه به سابقه متهم در ارتکاب جرایم مرتبط با کلاهبرداری و به جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شده و یا بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند درخواست می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان 15 خرداد مراجعه کنند. 
 
میرزکی در پایان عنوان داشت: به شهروندان و به ویژه کسبه توصیه می‌شود که در صورت انجام هرگونه معامله با استفاده از خدمات بانکی از قبیل انتقال و یا واریز پول به حساب، از واریز یا انتقال پول به حساب خود اطمینان حاصل کنند و برای اطمینان از این موضوع حتماً از خدمات پیامک بانکی استفاده کنند.دیدگاه شما در مورد : هشدار پلیس آگاهی تهران درباره یک مجرم+ عکس

هشدار پلیس آگاهی تهران درباره یک مجرم+ عکس

  • پربازدیدترین ها