پنج شنبه 31 خرداد 1397 22:13:26

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31950

تاریخ انتشار : 24/07/1394 - 12:13

واکنش سناتورهای آمریکایی به آزمایش موشکی ایران

سناتورهای آمریکایی در نامه‌ای از دولت این کشور خواسته‌اند که به آزمایش موشک‌های بالستیک توسط ایران واکنش نشان دهند.

سوادکوه- سناتور کلی آیوت و مارک کیرک از حزب جمهوری‌خواه نامه‌ای درباره آزمایش موشکی ایران به باراک اوباما نگاشته‌ و آن را "مشکل‌آفرین" قلمداد کرده‌اند.
 
این دو سناتور در نامه‌شان نوشته‌اند: "علاقه‌مندیم بدانیم دولت شما چگونه واکنش نشان خواهد داد. نگران هستیم که اظهارات تند ولی عدم اقدام منجر به تضعیف بیشتر امنیت ملی آمریکا گردد."
 
این نامه پس از آن منتشر می‌شود که مقامات دولت آمریکا اعلام کردند ایران "احتمالا" قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده است. انتظار می‌رود دولت اوباما این مسأله را در شورای امنیت سازمان ملل مطرح کند.
 
کیرک و آیوت می‌گویند می‌خواهند بدانند که آیا اوباما معتقد است ایران قطعنامه را نقض کرده، چگونه می‌خواهد واکنش نشان دهد و اینکه آیا متعهد به عدم لغو تحریم‌های مرتبط با قطعنامه شورای امنیت است یا نه؟
 
تعداد دیگری از سناتورها نیز از جان کری، وزیر خارجه آمریکا، خواسته‌اند به آزمایش موشکی کشورمان واکنش نشان دهند. "مواجهه با نقض [ممنوعیت] آزمایش‌های موشکی بسیار حیاتی است."
 
این سناتورها همچنین اعلام کرده‌اند می‌خواند "به صورت شفافی بدانند" در صورتی که ایران این نوع آزمایش‌ها را پس از اجرای قطعنامه مرتبط با توافق هسته‌ای نیز ادامه داد، دولت آمریکا چه واکنشی نشان داده و آیا آن را "نقض قطعنامه" قلمداد خواهد کرد یا نه.

 

منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : واکنش سناتورهای آمریکایی به آزمایش موشکی ایران

 واکنش سناتورهای آمریکایی به آزمایش موشکی ایران

  • پربازدیدترین ها