سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 13:11:17

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31945

تاریخ انتشار : 24/07/1394 - 10:35

مجلس در طرح برجام، مردود شد

نماینده مردم بوئین‌زهرا در مجلس گفت: مجلس در برخورد با طرح برجام، مردود شد و بایک اقدام فرمایشی طرح کمیسیون ویژه مجلس را به صحن علنی وارد کردند.

 مجلس در طرح برجام، مردود شد

سوادکوه- روح‌الله عباسپور در قزوین با اشاره به بررسی طرح برجام در کمیسیون ویژه مجلس شورای اسلامی در چند روز اخیر اظهار کرد: کلیات و جزئیات این طرح در دو زمان به صحن علنی مجلس وارد شد که باید نمایندگان در خصوص آن رأی می‌دادند.

وی بیان کرد: مطابق آئین‌نامه اجرایی مجلس شورای اسلامی برای طرح‌ها و لوایحی که به مجلس ارایه می‌شود تمامی پیشنهادات و نکات مورد نظر نمایندگان باید مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده مردم آوج و بوئین‌زهرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیئت رئیسه مجلس، پس از وارد شدن هر طرح باید با نطق دو مخالف و دو موافق طرح‌ها را بررسی کرده و  رأی‌گیری کنند.

عباسپور ادامه داد: برای بررسی طرح کمیسیون ویژه مجلس شورای اسلامی در بررسی برجام، 200 پیشنهاد از سوی نمایندگان برای هیئت رئیسه ارسال شد امام اجازه قرائت به هیچ کدام از آن‌ها داده نشد.

نماینده مردم آوج و بوئین‌زهرا در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تعدادی پیشنهاد از سوی هیئت رئیسه تهیه شده بود، اما بررسی نظرات نمایندگان موافق و مخالف و نطق آن‌ها لغو شد.

وی اضافه کرد: یکی از اقدامات هیئت رئیسه پیش از بررسی طرح کمیسیون ویژه مجلس در بررسی متن برجام، استفاده از نفوذ افرادی مانند دبیر شورای عالی امنیت ملی و نظرخواهی از آنان بود.

عباسپور خاطرنشان کرد: هیئت رئیسه مجلس، در این طرح حساس و مهم، خلاف قانون اقدام کرده و ضوابط موجود در بررسی طرح‌ها را زیر پا گذاشته است.

نماینده مردم آوج و بوئین‌زهرا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر قوانین و ضوابط اجرایی و لزوم توجه هیئت رئیسه برای بررسی طرح‌ها و لوایح مختلف اظهار داشت: مجلس در برخورد با طرح برجام، مردود شد.

وی با بیان اینکه اقدام اعضای هیئت رئیسه مجلس، در برخورد با طرح برجام یک اقدام فرمایشی بود، یادآور شد: هنگام ورود این طرح به صحن علنی، تنها 15 دقیقه برای بررسی آن زمان صرف شد.

نماینده مردم آوج و بوئین‌زهرا در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اکنون طرح کمیسیون ویژه مجلس در بررسی طرح برجام، در اختیار شورای نگهبان قرار گرفته است که تنها به بررسی طرح ارایه شده از سوی نمایندگان می‌پردازد.

عباسپور عنوان کرد: شورای نگهبان می‌تواند با بررسی طرح کمیسیون ویژه فرصت دیگری برای جمهوری اسلامی ایران خریده و زمینه خطر را کاهش دهد.

 

منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : مجلس در طرح برجام، مردود شد

 مجلس در طرح برجام، مردود شد

  • پربازدیدترین ها