پنج شنبه 31 خرداد 1397 18:32:27

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31944

تاریخ انتشار : 24/07/1394 - 10:12

اعراب منطقه درصدد خرید تسلیحات پیشرفته از اسرائیل

یک دیپلمات عرب مقیم لندن از تصمیم برخی اعضای شورای همکاری خلیج فارس برای خرید تسلیحات پیشرفته از رژیم صهیونیستی خبر داد.

سوادکوه- یک دیپلمات عرب مقیم لندن با اعلام این خبر گفت: کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با میانجیگری آمریکا و اروپا درصدد خرید یک سامانه دفاعی پیشرفته در برابر حملات موشک‌های بالستیک و دوربرد از اسرائیل هستند.

این دیپلمات که خواست نامش فاش نشود، گفت: مذاکرات در این خصوص به مراحل پیشرفته رسیده و اسرائیل هم در وهله نخست به دلایلی سیاسی تمایل به فروش این تسلیحات به کشورهای عربی دارد.

وی افزود: اعضای شورای همکاری می‌خواهند، تسلیحاتشان در سطح تسلیحات پیشرفته ایرانی باشد تا در صورت مواجهه احتمالی با ایران از قدرت کافی برخوردار باشند و اسرائیل هم موافق است که کشورهای عربی متحد آن در برابر جمهوری اسلامی ایران از توان کافی برخوردار باشند.

این دیپلمات عرب گفت: کشورهای عربی نگران توافق هسته‌ای ایران و غرب و همچنین رابطه ایران و روسیه هستند که با معامله‌های بزرگ تسلیحاتی همراه بوده است، بنابراین شیخ‌نشین‌ها هم خواستار برخوداری از قدرت دفاعی هستند، هرچقدر این امر هزینه مالی و سیاسی داشته باشد.

منبع مذکور ادامه داد: انتظار می‌رود توافق تسلیحاتی بین شیخ‌نشین‌های عرب و اسرائیل شامل سامانه گنبد آهنین و دیگر سامانه‌های دفاعی باشد که اسرائیل در برابر حملات فلسطینیان استفاده می‌کند.

 

منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : اعراب منطقه درصدد خرید تسلیحات پیشرفته از اسرائیل

اعراب منطقه درصدد خرید تسلیحات پیشرفته از اسرائیل

  • پربازدیدترین ها