دوشنبه 04 تیر 1397 14:35:45

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31940

تاریخ انتشار : 24/07/1394 - 08:56

آمریکا ناتو را به ادامه حضور در افغانستان فراخواند

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به نقل از اشتون کارتر اعلام کرد این کشور از کشورهای عضو ناتو خواسته که در افغانستان حضور نظامی خود را تمدید کنند.

سوادکوه- به نقل از اسپوتنیک، بعد از خبر ماندن ۵۵۰۰ نیروی نظامی آمریکایی در افغانستان بعد از سال ۲۰۱۶ توسط باراک اوباما، وزیر دفاع آمریکا نیز به اظهار نظر درباره سیاست آمریکا در قبال این مسئله پرداخت.

اوباما پیش از این قول داده بود همه نیروهای نظامی آمریکایی را از افغانستان خارج کند. وی به خاطر اینگونه موضع گیری ها حتی توانست جایزه صلح نوبل را کسب کند. اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا در بیانیه ای گفت: من با تمام متحدان آمریکا صحبت کرده ام و آنها نیز از این خبر استقبال کرده اند.

کارتر گفت که در نشست بروکسل با کشورهای عضو ناتو از این کشورها خواسته است مدت حضور نیروهای نظامی خود را در افغانستان افزایش دهند.

پیتر کوک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به نقل از کارتر گفت: آمریکا از متحدانش در اروپا خواسته است این کشور را در ماموریتی که آمریکا آن را آموزش ارتش افغانستان در برقراری صلح و ثبات در کشور خوانده، یاری کنند.

به گفته کوک هنوز نوع همکاری های کشورهای عضو ناتو در افغانستان مشخص نیست. آمریکا از کشورهای عضو ناتو خواسته است تعهد بیشتری در افغانستان از خود نشان دهند.

در حال حاضر آلمان، انگلیس و استرالیا کشورهایی هستند که در کنار آمریکا نیروهای نظامی خود را در افغانستان حفظ کرده اند.

 

منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : آمریکا ناتو را به ادامه حضور در افغانستان فراخواند

 آمریکا ناتو را به ادامه حضور در افغانستان فراخواند

  • پربازدیدترین ها