چهار شنبه 30 خرداد 1397 09:48:14

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 31898

تاریخ انتشار : 23/07/1394 - 09:37

پیش‌بینی درست از آب درآمد

ویرانه‌های مازندران نشان داده نشد/بازهم فقر استان ما پشت برگ‌های سبزش مخفی شد/«مَن مَن»های استاندار را چه کسی تنظیم کرده بود؟!

انتظار این بود که استاندار در جمع مردم حداقل مهم‌ترین مشکلات استان را که معمولاً در سفرهای استان مرسوم است، مطرح کند ولی آقای استاندار در این سفر نه‌تنها مطالبه مردم را مطرح نکرد، بلکه فقط «من من» کرد و خودش را مرید دولت معرفی کرد.

ویرانه‌های مازندران نشان داده نشد/بازهم فقر استان ما پشت برگ‌های سبزش مخفی شد/«مَن مَن»های استاندار را چه کسی تنظیم کرده بود؟!

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، سفر رئیس جمهور به مازندران به اتمام رسید ولی حسرت به دل مردم ماند که مسئولان استانی حداقل در زمان حضور رئیس جمهور مشکلات واقعی استان را مطالبه کنند.

استاندار مازندران آب پاکی را روی دست همه استاندارهای قبلی ریخت و بدون بیان کوچک‌ترین مشکل استان، تنها به تعریف و تمجید از خود پرداخت.

سخنان ربیع فلاح که مورد انتقاد برخی رسانه‌ها و بسیاری از مردم قرار گرفت، یکی از ضعیف‌ترین سخنرانی‌های بود که یک استاندار می توانست داشته باشد، یک ضرب‌المثل قدیمی است که می‌گویند از آدم بزرگ باید در خواست‌های بزرگ و در خور شأن داشت.

بالاخره رئیس جمهور نفر اول کشور در امور اجرایی است، انتظار این بود که استاندار در جمع مردم حداقل مهم‌ترین مشکلات استان را که معمولاً در سفرهای استان مرسوم است، مطرح کند ولی آقای استاندار در این سفر نه‌تنها مطالبه مردم را مطرح نکرد، بلکه فقط «من من» کرد و خودش را مرید دولت معرفی کرد.

متاسفانه باز هم فقر مازندران زیر برگ‌های آن پنهان شد و مازندران آشفته به رئیس دولت نشان داده نشد و حتی در سوال‌هایی هم که خبرنگاران در نشست خبری از رئیس جمهور پرسیدند، دغدغه‌های به‌حق مردم استان مطرح نشد.

گزارشی که بلاغ چندی پیش از حضور رئیس جمهور منتشر کرد را با هم می‌خوانیم: ««سفر رئیس جمهور به مازندران نزدیک است، سفری که اگر خوب مدیریت نشود، نه‌تنها استان و مردم بهره‌ای از آن نمی‌برند، بلکه زمینه درجا زدن استان و حتی باعث عقب‌گرد در توسعه نیز می‌شود؛ بهره‌برداری از این سفر تنها زمانی اتفاق می‌افتد که مسئولان استانی که دسترسی به رئیس جمهور دارند، حقایق و مشکلات موجود استان را استخراج و در غالب برنامه‎ای مدون به مسئولان کشوری و رئیس جمهور ارائه و نسبت به رفع این مشکلات برنامه داشته و از مسئولان ملی بودجه مناسب را دریافت کنند.

اما روندی که در بدنه مدیریتی استان در حال حاضر مشاهده می‌شود این است که متولیان استان یکی از برنامه‌های اصلی‌شان این است تا عرض اندامی نزد مقام عالی دولت کنند و از اقدامات و عملکردی که تنها مورد تایید خودشان هست، حرف به میان آورده و دفاع کنند.

اقدامی که در سفر وزرا نیز به استان کاملاً مشخص بود و در سفرهایی که مسئولان وزارت‌خانه‌ها به استان داشتند، بیشتر خوش‌خوشان مازندران به مسئولان اعلام شد. جناب استاندار! بارها خودتان اعلام کردید که بیکاری جوانان معضل جدی استان است، مردم مازندران امروز دغدغه زباله‌ها را نیز دارند، بسیاری از واحدهای تولیدی تعطیل شده، کشاورز بیچاره با هزار زحمت و مرارت در گرما و سرما اقدام به تولید محصول می‌کند ولی در زمان فروش خبر ناخوش واردات برنج را می‌شنود. بسیاری از جاده‌های استان معضلات جدی و ترافیکی شدید دارد، کمبود آب کشاورزی را از کشاورزانی که امسال با بحران آب مواجه شدند بپرسید، مشکلات صنعتی را از صنعتگرانی بپرسید که برای درگیر بانک‌ها هستند. در حوزه ساماندهی آب‌های سطحی چه اقدامی در استان انجام شد که اینگونه با کوچکترین بارش باران باید شاهد سیل خروشان در استان باشیم، هنوز بسیاری از مردم استان که دچار سیل شدند نتوانستند زندگی عادی خویش را ساماندهی کنند، خسارت‌های سیل بهشهر هنوز باقی است، سیل میاندورود هنوز پابرجاست، برای جلب رضایت کشاورزان در بحران برف چه اقدامی انجام شده است. سفرهای متعدد تجاری طی این دو سال به کشورهای مختلف انجام شد، نتیجه این سفرها چه عوایدی برای استان داشت، این‌ها باید اعلام شود؛ چه تاثیری بر اشتغال استان داشت، چند گردشگر خارجی پس از معرفی ظرفیت گردشگری وارد استان شدند، چه مقدار از تولیدات استان به این کشورها صادر شد، راستی موافقت‌نامه‌ها به کجا رسید، از ایجاد سرای تجاری هنوز خبری نشد؟ خلاصه کلام حرف‌های به حقی که آیت‌الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران درباره مشکلات استان در جمع ائمه جمعه مازندران مطرح کردند باید جدی گرفته شود.

وی اظهار کرد: مازندران در این سال‌ها به حق خود نرسیده است. طبرسی افزود: ما به دلیل عدم نفوذ در مناصب مهم دولتی همیشه از حق و حقوق خود دور مانده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه مازندران را بهشت ایران می‌خوانند، اضافه کرد: مازندران بهشتی بی سر و سامان است و فقط اسمش زیبا است.

وی بیان کرد: استان مازندران نه جاده‌های ارتباطی مناسبی دارد و نه صنعت در خور شأن، که متأسفانه همه به دلیل عدم احقاق حق است.

طبرسی با بیان اینکه ما در دولت کسی را نداریم تا از حق ما دفاع کند، تصریح کرد: آقای استاندار نمی‌تواند همه مشکلات را به تنهایی حل کند بلکه برخی مشکلات باید با نگاه ملی حل شوند.

وی با بیان اینکه ظاهر مازندران خوب است اما باطنی خراب دارد، خاطرنشان کرد: چرا استان مازندران با این همه ظرفیت بالقوه باید چندین هزار مددجو داشته باشد.

نکته آخر جناب استاندار! مردم استان مازندران در زمان حضور رئیس جمهور از شما برنامه نمی‌خواهند، فقط واقعیات موجود استان مازندران را مطرح کنید، در باغ سبز مازندران را بردارید و ویرانه‌های استان را نشان دهید.

در پایان هم باید متذکر شویم که زمانی که نماینده ولی فقیه در استان مازندران داشت مشکلات استان را مطرح می کرد مسئولان به وی تذکر دادند که وقت ذیق است و مشکلات استان در شورای اداری مطرح می شود و در جلسه شورای اداری هم که از حضور رسانه ها ممانعت به عمل آمد وبعید است که کمتر مشکلات استان مطرح شده باشد. در هر حال ما هم مانند بقیه به قول های که رئیس جمهور مطرح کرده خوش بین هستیم و منتظر هستیم که واقعا مشکلات به حق مازندران رفع شود.»»

کلام آخر اینکه آیت‌الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران که در ورزشگاه متقی ساری در حال بیان مشکلات و معضلات، انتقاد و گلایه از دولت بود نیز با سیخ زدن‌های بر و بچه‌های رئیس جمهور مبنی بر اینکه وقت تمام شده است، صحبت‌های این پیرمرد دلسوز قطع شد.

خلاصه اینکه باز هم پیش‌بینی بلاغ درست از آب درآمد و ...دیدگاه شما در مورد : ویرانه‌های مازندران نشان داده نشد/بازهم فقر استان ما پشت برگ‌های سبزش مخفی شد/«مَن مَن»های استاندار را چه کسی تنظیم کرده بود؟!

ویرانه‌های مازندران نشان داده نشد/بازهم فقر استان ما پشت برگ‌های سبزش مخفی شد/«مَن مَن»های استاندار را چه کسی تنظیم کرده بود؟!

  • پربازدیدترین ها