چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 11:22:40

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 3188

تاریخ انتشار : 12/12/1392 - 08:18

اختصاصی/ سوال از فرماندار سوادکوه شمالی:

چرا دفتر نمایندگی هلال احمر سوادکوه شمالی هنوز مستقر نشده است؟

فرماندار سوادکوه شمالی گفت: مشکل اصلی شهرستان سوادکوه دراستقرار دستگاه های دولتی ،نبود مکان و سطح انتظارات بالای مدیران کل است.

چرا دفتر نمایندگی هلال احمر سوادکوه شمالی هنوز مستقر نشده است؟

محمد رضا منصوریان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار سوادکوه آنلاین اعلام داشت: واحدهای اداری به دلیل محدودیت فضا باید درتمام نقاط شهرستان پراکنده شود.

 وی خاطر نشان کرد: مدیران کل اداره های شهرستان باید سطح  انتظارات خود را محدود کرده و همکاری لازم را درجهت توسعه شهرستان وتراکم زدایی با ستاد سازماندهی فضای اداری شهرستان سوادکوه انجام دهند.

منصوریان یاد آورشد: ستاد سازماندهی فضای اداری برطبق قانون تنها برای دستگاه هایی که مشمول ماده 5 هستند یعنی آن دسته از دستگاه هایی که کاملا ازبودجه دولتی بهره مند و زیرنظر دولت به کارمشغولند موظف به تامین واختصاص فضا است  و اگر در این مسیر دچار مشکلاتی شود ناچار به جابه جایی ادارات به نقاط دیگرشهرستان است.

فرماندارسوادکوه شمالی در پاسخ به رئیس جمعیت هلال احمر استان مازندران که بیان داشته بود مسئولان شهرستان فضای لازم را دراختیار این ارگان قرار نمی دهند تا هلال احمربتواند پایگاه و بیمارستان تخصصی خود را در آن مستقر نماید تصریح کرد: براساس ماده 5 دولت نمی تواند به ارگان های غیردولتی فضا واگذار کند اما هلال احمر ازطریق کمسیون واگذاری توانسته فضایی را در این شهرستان به خود اختصاص دهد،حال این هلال احمراست که باید ساخت وسازرا در این فضا آغاز کند و پایگاه خود را در این مکان استقراردهد، دولت هیچ تعهدی درقبال زمین های ساخته نشده ندارد و به آن سندی نخواهد داد.

منصوریان درمورد پیشنهاد شهرداری زیراب در مورد اختصاص زمین های کشتارگاه برای ساخت بیمارستان تامین اجتماعی بیان داشت: تامین اجتماعی  خواستار 9000 مترفضا برای یک بیمارستان 30 تختخوابه است که درحال حاضربه دلیل محدودیت فضا ما نمی توانیم این مقدارزمین را در اختیار تامین اجتماعی قراردهیم ،همچنین زمین های کشتارگاه به دلیل وجود جاده اصلی و مجاورت با راه آهن مکان مناسبی برای ساخت بیمارستان نخواهدبود.

وی همچنین افزود: تمام ارگان ها باید دست به دست هم بدهند تا واحدهای اداری در راستا با اهداف دولت درآینده به صورت کوچک سازی و واگذاری خدمات به مردم طراحی شود و مدیران نهادها باید سطح انتظارات خود را کاهش دهند تا از این طریق بتوان ازتمرکز زدایی  جلوگیری کرده و فضای اداری را درتمام  نقاط شهرستان مستقر کنیم که این مهم باعث توسعه شهرستان خواهد شد.

فرماندار سوادکوه شمالی اظهارداشت:درحال حاضرازمهمترین وظایف ستاد سازماندهی فضای اداری شهرستان کمک به ورودی وخروجی شهرداری شیرگاه،روشن شدن تکلیف راه آهن با شهر و چهاربانده شدن جاده های بابل کنار وجاده نظامی است.

وی در آخر افزود: شهرستان سوادکوه یکی از زیباترین قطب های گردشگری وتوریستی استان مازندران اما با مشکلاتی چون نبود برنامه، نداشتن چشم انداز، نبود زیرساخت های لازم وبه خصوص نبود نمایی از یک شهرزیبا  دست وپنجه نرم می کند پس باید به این شهرستان توجه کافی مبذول شود نباید این شهر از دید مسئولان امر پنهان بماند.

گفتنی است رئیس جمعیت هلال احمر استان مازندران پیش از این در مصاحبه با خبرنگار ما  مدعی شده بود اگر زمین مورد نظر جمعیت هلال احمر از سوی مسئولین محلی در اختیار این جمعیت قرار می گرفت تا کنون کار احداث ساختمان های مورد نیاز جمعیت تمام شده بود و ما در این شهرستان دغدغه ای نداشتیم.

برای دیدن متن کامل این مصاحبه  اینجا کلیک کنید.برای این پست 7 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر دوشنبه 12 اسفند 1392 - 08:51
  savadkiihi

  لطفا گزارشی از مدیران پروازی شهرستان که روزانه حداقل 100 کیلومتر طی می کنند تا از خانه به اداره رفت و آمد کنند و هر روز به تعدادشان افزوده می شود تهیه و منتشر کنید. یکی از قائمهر می آید و دیگری از ساری و بابل و حتی نکا و بهشهر و بابلسر و ... جالب است فرماندار ساکن قائمشهر است و معاون فرماندار ساکن ساری و با ماشین بیت المال فقط این دو نفر روزانه حدود 300 کیلومتر فقط تردد غیر ضروری دارند. با ماشین بیت المال و بنزین و اصطلاک آن. ضمن اینکه خانواده شان در شهرستان زندگی نمی کنند تا با مشکلات زندگی در سوادکوه آشنا باشند بلکه در مرکز استان و شهرستان بزرگ زندگی می کنند و در رفاه و آسایش هستند.

  1 0
 • پاسخ به نظر دوشنبه 12 اسفند 1392 - 10:30
  س.ع از سوادکوه

  آره دیگه هلال احمر دایر بشه که تو اونجا برا خودت ریاست کنی دیگه درست آقای درزی؟

  1 0
 • پاسخ به نظر دوشنبه 12 اسفند 1392 - 15:09
  قرارگاه بصیرت

  باسلام و خسته نباشید با یادداشتی با عنوان"افشای اطلاعات اسنودن و ایجاد شکاف بین دولتمردان آمریکایی و اروپایی" بروزیم در: http://gharargahbasirat.blog.ir

  0 0
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 14 اسفند 1392 - 18:47
  همشهری

  اگر یک کم رییس هلال احمر مازندران انتظارش را پایین بیارد چون همانجوری آقای فرماندار گفت الان ساختمان بزرگی را با زمان بلند گرفتندرییس هلال احمر تا عید مردم سوادکوه شمالی را خوشحال کند هلال احمررا راه بندازد اون یک قدم بگیرد مطمئن باشد فرماندار و شورا اراه افتادن داره هلال احمر سوادکوه شمالی را ببینند دو قدم میگیرن و زمین تهیه میکنن اون همکارش اقا شهمیر هم که سمج هست تا زمین نگیره اداره نیاره ول نمیکنه شیرگاه کوچیکه مکان نداره پس رییس هلال استان و شورا و فرماندار همه کمک کنند

  0 0
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 14 اسفند 1392 - 19:40
  حامد

  خوب ساختمون که دارن انبار که دارن مگه شیرگاه چقدریه که رییس هلال احمر زمین هم میخواد خیلی از ادارات مستاجر هستند افتتاح شدن دولت که به هلال احمرتا90 سال ساختمون داد یعنی سرقفلی مال هلال احمر شدقانون میگه مجلس میگه دولت میگه هر جا فرمانداری اومد ادارات باید مستقر بشن هلال احمر هم تافته جدا بافته نیست ساختمون داره قیچی شروع کار بزنند.

  0 0
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 14 اسفند 1392 - 19:50
  تقی

  سلام علیک.اقایان هلال احمرساختمون که دارن انبار که دارن مثل خیلی ادارات مستاجر که نیستند ساختمونشون که خیلی بزرگه حق مردم هم داشتن اداره هست این حق را قانون داد پس اقای رییس هلال احمر بیاد اداره سوادکوه شمالی را افتتاح کند

  0 0
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 15 اسفند 1392 - 08:35
  رضا آور

  بسمه تعالی آقای مدیرکل هلال احمر میداند که اگر حادثه ای مانند برف غرب استان در روستا های دور دست لفور پیش بیاید و سوادکوه شمالی که هلال احمر مستقلی ندارد چه اتفاقی می افتد آیا نیرو های شهر های دیگر بیاییند منطقه های روستایی را میشناسند که سریع کمک کنند در خواست به حق مردم شهید پرور منطقه از مدیر کل هلال احمر و مدیران هلال احمر کشور راه اندازی بدون پیش شرط هلال احمر سوادکوه شمالی است یقینن این کار خوب یعنی افتتاح شعبه رضایت خداوند و مردم که ولی نعمت مسئولین هستند را در پی دارد پس خدمت بدون منت مورد انتظار است مطمئن باشند کار خوب بدون اجر و ثواب نیست البته از مسئولین و شورا و نمایندگان هم انتظار کمک بیشتری داریم تا این کار نیمه کاره تمام شود.

  0 0
دیدگاه شما در مورد : چرا دفتر نمایندگی هلال احمر سوادکوه شمالی هنوز مستقر نشده است؟

چرا دفتر نمایندگی هلال احمر سوادکوه شمالی هنوز مستقر نشده است؟

 • پربازدیدترین ها