یکشنبه 03 تیر 1397 20:53:05

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 31869

تاریخ انتشار : 22/07/1394 - 23:18

با حضور رئیس‌کل دادگستری استان مازندران انجام شد

تودیع و معارفه دادستان سوادکوه+تصاویر

مراسم تودیع و معارفه دادستان شهرستان سوادکوه با حضور رئیس‌کل دادگستری استان مازندران دراین شهرستان برگزار شد.

تودیع و معارفه دادستان سوادکوه+تصاویر

به گزارش سوادکوه آنلاین مراسم تودیع و معارفه دادستان شهرستان سوادکوه صبح امروز با حضور رئیس‌کل دادگستری استان مازندران، جمعی از مسئولان شهرستان، خانواده معظم شهدا در سالن غدیر شهر پل سفید برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی فرد، رئیس‌کل دادگستری استان مازندران در این مراسم ضمن معرفی رسول محمدی به سمت دادستان شهرستان سوادکوه و تقدیر و تشکر از زحمات پرویز بهمن نژاد دادستان اسبق، در بخشی از سخنان خود با اشاره به وظایف دادستان تصریح کرد: دادستان، داد مردم را می ستاند و پیگیر داد مردم است یعنی هرکس دادی داشته باشد دادستان دنبالش می رود تا دادش را بستاند از این رو به دادستان مدعی العموم می گویند.

رئیس‌کل دادگستری استان مازندران در ادامه، قضاوت را یک امر الهی و خدایی عنوان کرد و با اشاره به اجرای عدالت و قضاوت نهایی در محضر خداوند متعال در روز قیامت گفت: خدا بر اساس عدالت عمل می کند و قضات نیز بر اساس عدالت قضاوت می کنند و فرق خدا با قضات این است که خدا بر خود قضات نیز قضاوت می کند.

تقوی فرد در پایان قضاوت را امری مهم و خطیر توصیف کرد و اظهار کرد: این وظیفه به ما محول شده است و باید به احسن وجه عمل کنیم.

در ادامه رسول محمدی دادستان سوادکوه در بخشی از سخنان خود با اشاره به برنامه های پیش رو گفت: مسئله پیشگیری از وقوع جرم، مسئله برخورد با جرائم مهم در دستور کار خواهد بود.

وی تصریح کرد: در دعاوی بین افراد بر اساس قانون آئین دادرسی کیفری جدید سعی بر صلح و سازش است.

این مقام مسئول از نیروی انتظامی به عنوان ضابط قضایی خواست حقوق شهروندی افراد رعایت شود.

تقدیر چند تن از قضات، کارمندان و ضابطین قضایی  از دیگر برنامه های این مراسم بود.

گفتنی است رسول محمدی بازپرسی در دادسرای شهرستان آمل را در کارنامه خود دارد و پرویز بهمن نژاد نیز برای ادامه کار به ریاست شعبه 102 کیفری دادگستری شهرستان بابلسر منصوب شد.دیدگاه شما در مورد : تودیع و معارفه دادستان سوادکوه+تصاویر

تودیع و معارفه دادستان سوادکوه+تصاویر

  • پربازدیدترین ها