سه شنبه 26 دی 1396 11:01:20

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31816

تاریخ انتشار : 22/07/1394 - 08:32

بهار ارتش بشار اسد فرا رسید

بی بی سی در گزارشی ضمن تایید موفقیت‌های جدید ارتش سوریه با کمک مبارزین شیعه و برخی عوامل دیگر به عدم تفوق نیروهای ائتلاف آمریکا در عرصه نبردهای سوریه اشاره کرد.

سوادکوه-شبکه خبری «بی‌بی سی» در مطلبی که در وبگاهش منتشر شده است نوشت: به دنبال حمله موشکی و زمینی روسیه در سوریه و نیز حمایت‌های مستقیم ایران و مبارزان شیعه حال ارتش نه چندان قدرتمند سوریه آشکارا بهار جدیدی را آغاز نموده است.

بر اساس این گزارش، در چند روز گذشته نیروهای «بشار اسد» و متحدانش تهاجمی را برای باز پس‌گیری اراضی از دست داده  و در وهله نخست علیه معارضین  آغاز کردند. مناطق اصلی از دیدگاه حکومت اسد و متحدانش سحل الغاب، دشت بزرگی بین حماء و حلب و نیز کوهستان‌های شمال استان لاذقیه می‌باشد.

همزمان با اعلام خطر از جانب بشار اسد که بی‌شک با نیم نگاه او به نیروهای ایران و روسیه بود، تهران و مسکو تصمیم به انجام اقدام‌های لازم برای ممانعت از سقوط و حفظ متحد راهبردی خود گرفتند.

همچنین با توجه به این‌که حکومت اسد اولین خطرها را از ناحیه معارضین که از سوی عربستان سعودی، قطر و ترکیه حمایت می‌شدند و نه نیروهای داعش احساس کرد، تعجبی ندارد که بیشترین حجم حملات هوایی نیروی هوایی روسیه نیز علیه مواضع معارضین باشد.

بی بی سی در خاتمه این گزارش و در تحلیلی نوشت: درحالی که آمریکا و نیروهای ائتلاف تحت رهبری این کشور حمایت هوایی در عراق و روسیه را عاملی کلیدی برای حفظ تعادل در معادلات موجود می‌دانند اما مادامی‌که در عرصه نبرد همکاری منسجمی بین نیروهای زمینی مشاهده نگرد ، آن‌ها نمی‌توانند پیشرفت محسوسی کسب کنند.

 


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : بهار ارتش بشار اسد فرا رسید

بهار ارتش بشار اسد فرا رسید